Весна зароджує в нас думки почати нову, здоровішу життя. Багато завзятих курців хочуть кинути цю шкідливу звичку і шукають точку відліку: кину з нового року, з понеділка, весни тощо, пише sutura.org.ua

Перший крок – правильно сформулювати питання

Переконати собі в чомусь або змусити не робити те, що вам подобається і до чого звикли – неймовірно складно. Так само і з курінням: психологи радять почати з самого формулювання. “Я хочу кинути курити” чи “Я хочу припинити труїти собі нікотином за свої ж гроші” – відчуваєте різницю?

Завзяті курці, особливо люди молоді і ще не заробили кашель курця, жовтизну зубів, швидко старіючу шкіру та інші “наживки” куріння, не хочуть знати правду про хвороби та статистику смертей, викликаних курінням. Усі розмови про шкоду нікотину і містяться у сигаретах канцерогенів викликають у них роздратування.

Тому фахівці радять не вести спорів про шкоду куріння, а вивчати більше інформації на цю тему. Що міститься в сигаретах, як табак впливає на різні органи і системи, статистика захворювань і смертей, пов’язаних з курінням і т. д. допоможуть комусь курцеві змусити собі негайно кинути сигарету, а все частіше замислюватися про те, яку шкоду здоров’ю він сам, та ще й за свої гроші, завдає. Коли ви відчуваєте бажання боротися з нікотиновою залежністю, тоді час вибрати найбільш підходящий вам метод. Самому впоратися буває складно, тому не стесняйтесь звернутися по допомогу до психологів та наркологів.

Як виробити бажання кинути палити, не читаючи медичну літературу

Далеко не кожен знайде годину чи бажання читати інформацію про шкоду куріння. Якою б важливою та корисною вона не була б. У таких випадках психологи радять, продовжуючи курити, почати звертати увагу на такі речі:

Непомітно поспостерігайте за людьми, що палять на вулиці, на роботі і т. д. Звертайте увагу на те, що багато палять на автоматі, а також на стан шкіри, зубів і т. д.

Сконцентруйтеся на запахі сигаретного диму і запаху, який залишається на одязі, в машині, на шкірі рук курця. Наскільки він вам приємний? Попросіть оцінити цей запах некурців друзів – які асоціації? Навряд чи хтось скаже вам, що ваші руки чи одяг пахнуть свіжістю і їм приємний запах.

Паліть без прив’язки до справ або дій: тобто паралельно не читайте, не переглядайте пошту, не говоріть по телефону і т. д. Хочеться курити – відкладіть всі справи і курити

Виконуючи ці прості речі щодня, у багатьох завзятих курців міцніші усвідомлені бажання відмовитися від сигарет.

Як упоратися з бажанням закурити після відмови від цигарок

При відмові від сигарет можна впоратися з панікою і стресом, якщо ви візьмете собі до рук. Симптоми “ломки” почнуть йти на 5-7 день після відмови від нікотину: порівняйте це із застудою. Адже коли ми хворіємо, то ми приймаємо ліки, відволікаємо собі книгами та фільмами і намагаємось швидше виздоровити. Так і з курінням. Але робити ставку тільки на силу волі – завдання не з легких. Думки про цигарки і нестерпне бажання закурити – це нормально і гавкати собі за це не можна. Важливо працювати з самим бажанням курити, тоді пропаде і залежність.

Також не варто змінювати свої звички, які приносять задоволення. Якщо ваш ранковий ритуал – чашка кави з цигаркою, то залиште чашку кави, а замість цигарки жуйте зубочистку або соломинку для коктейлю. Важливо перебороти перші секунди бажання закурити. Знайдіть заміну шкідливим звичкам – хочеться курити – спробуйте кілька разів віджатися чи постояти у планці. Порахуйте, скільки грошей іде на цигарки на місяць, і потратити цю суму на абонемент біля басейну, заняття йогою чи танцями – це допоможе зняти стресс, який ви звикли знімати курінням.