Знижка - 10% на весь медичний одяг по промокоду HALAT5
Порушення вестибулярного апарату
МОЖЛИВІ ПРИЧИНИ НАРУШЕНЬ вестибулярного апарату:
Вертебро-базилярний синдром. Це захворювання може бути як вродженим, так і набутим. Симптоматика хвороби обумовлена серйозними порушеннями функцій мозку. На початковому етапі розвитку захворювання пацієнт відчуває порушення рівноваги, болю в потилиці. Змінюється також рівень артеріального тиску. Разом з цими симптомами у пацієнта може бути оніміння рук і ног, сильна слабкість та серйозні порушення зору. На пізніх стадіях захворювання у пацієнта може порушуватися мова.
Тромбоз слуховий артерії. Пацієнт страждає на сильні запаморочення і шум у голові. Знижується слух, може наступати часткова глухота. Тромбоз виникає при закупорці звукової артерії. Іноді вимагає екстреного втручання, оскільки є ризик крововиливу;
Синдром Меньєра. Відноситися до досить рідкісних захворювань. Симптоми виражаються нападами запаморочення, дзвін у вухах або в одному вусі. Запаморочення спочатку досягає максимуму, а далі йде на спад. Може зберігатися також втрата координації до двох днів.
Вестибулярний нейронів. Загострене вірусне ураження, якому передують такі захворювання як, ішемія, отит. Може бути пов’язаний із черепно-мозковими травмами. Основним симптомом є часте запаморочення та порушення координації. Симптоми виявляються до двох нед.
Хронічна двостороння вестибулопатія. Може виникнути під час лікування антибіотиками. Захворювання розвивається повільно, спочатку виявляється запамороченням, зниженням слуху. Пацієнт може спостерігати стрибають нечіткі зображення при русі голови. Симптоми тісно пов’язані із загальною інтонсікацією організму хворого.
Додаткові причини порушення вестибулярного апарату
Також варто враховувати, що робота вестибулярного апарату може постраждати через інші захворювання. Насправді їх чимало, бо цей орган уразливо реагує на багато ситуацій, особливо на вушні хвороби та пошкодження. Наприклад, отосклероз при якому розвивається патологічний ріст вушної кістки. Також негативно вплинути на пацієнта може наявність сірчаної пробки у вушній порожнині. Можуть бути інші, досить рідкісні причини збою роботи вестибулярного апарату. Серед них – опухоли мостомозжечкового угла, синкопальна мигрень. Остання часто має хронічний характер і наздоганяє жінок середнього віку. Вважається однією з різновидів мігрені.
Серйозну дисфункцію вестибулярного апарату може спричинити епілепсія. При цьому захворюванні у пацієнта відбувається частична втрата свідомості під час нападів. Також одним із супутніх та головних факторів для виявлення хвороби є сильні галюцинації. Також може мати місце платібазія або вроджена вада розвитку. Цей фактор розвитку порушень може поєднуватися із запамороченнями та поразкою систем мозочка. Якщо ж порушення роботи вестибулярного апарату супроводжуються обертовими запамороченнями з блювотними позивами – зверніть увагу, це може бути одним із проявів розсіяного склерозу (захворювання нервної системи).
Виявляти причини порушення вестибулярного апарату
Дуже важливо знати першопричину порушення, щоб адекватно вилікувати всі симптоми хвороби. Потрібно взяти до уваги, що порушення вестибулярних функцій організму найчастіше має під собою таку причину, як прояв якогось патологічного стану. Виявити причину захворювання допоможе лікар-отоларинголог (ЛОР). Також він може провести додаткове обстеження за допомогою ультразвуку, а також:
аудіометрії (дозволити точно визначити слухову чутливість);
комп’ютерної томографії мозку щодо патологічних змін.
Завдяки новим розробкам, сучасна діагностика дозволяє виявити характер порушень та причини виникнення захворювання з максимальною точністю. Це абсолютно безболісні та безпечні процедури.
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Всі матеріали розміщенні на сайті, виключно, для ознайомлення!