Знижка - 10% на весь медичний одяг по промокоду HALAT5
Про що мовчати стоматологи: 6 головних питань!
1. Як чистити зуби?
Скільки разів на день потрібно чистити зуби? Стоматологи не заперечують стандартні звички «вранці і ввечері», але говорять про те, що у чищенні важливіша не частота, а ретельність. Щоб «розгулятися» у ротовій порожнині, бактеріям потрібно близько 48 годин. Тому, навіть якщо ви почистили зуби щодня, але не пропустили жодного куточка, все буде гаразд. А для профілактики полощіть рот після їжі.
Існують ефективні методи чищення, які були винайдені різними стоматологами та названі їх іменами.
Найвідоміші:
- метод Чартеру. Кругові, що струшують рухи, щітка під кутом 40 градусів. Відмінно масажуються ясна та видаляються залишки їжі з міжзубних просторів.
- метод Леонарда. Щітка встановлена перпендикулярно до поверхні зубів, рухи вертикальні від ясен до зуба, зуби зімкнуті. Жувальна поверхня чиститься методом «вперед/назад».
- метод Сміта-Белла. Імітація пережовування їжі. Щітка встановлюється перпендикулярно і з натиском здійснює плавні кругові рухи.
2. Що приховує щітка?
Те, що на щітці скуповуються бактерії, відомо всім. Але як часто потрібно міняти зубного помічника? Оптимальний варіант – 3 місяці. За умови, що добре промиваєте та сушіть, щітка не деформується.
Якщо ви любитель пожувати щітку, то термін її служби скорочується до 1 місяця. Зламані щетинки несуть у собі опасность травмування слизової, а така слизова дуже вразлива для бактерій.
3. Зубна нитка: так чи ні?
Старі добрі флоси і відносне нововведення – іригатори, які прибирають все непотрібне струєм води. Такі вже це обов’язкові аксесуари? Клінічно доведено, що флоси впливають на стан зубів і розвиток карієсу, тому багато стоматологів залишають це на думку пацієнта.
Трохи більше уваги було приділено гінгівіту – залишки їжі між зубами сильніше впливають на ясна. З іншого боку, якщо ясна надто чутлива, флосом потрібно користуватися акуратно, щоб не травмувати їх, у цьому випадку – іригатор більш щадний варіант. Якщо ясна здорова, флос – додатковий масаж.
4. Коли краще приходити до лікаря?
Багато пацієнтів дотримуються правила – неприємне справу краще завершити якнайшвидше. Тому поспішають записатися до лікаря прямо з ранку. Але лікарі – теж люди, а процес лікування складається з відточених рухів і вимагає уваги.
Говорячи по секрету, частіше лікар з ранку ще не «розкачався», тому, якщо хочете, щоб лікар працював на всі 100%, будьте третім-четвертим пацієнтом. Бути в останніх рядах, як розумієте, теж не найкращий вибір.
Що ж до регулярності відвідувань, звичайно, вона індивідуальна, але «середнє арифметичне» для дорослих – раз на рік, а для дітей – раз на півроку.
5. Допоможи собі сам
Лікарі рідко говорять про це, але все ж таки профілактика «працює» на ваші зуби краще, ніж постійне відвідування стоматолога. І мова не йде лише про гігієну порожнини рота. Життєві звички дуже впливають на зуби. Сюди віднесемо куріння, дуже холодні і дуже гарячі напитки, велику кількість цукру і брак витаминов.
До не дуже гарної звички можна віднести і любов до відбілювання зубів. Чи не кожен лікар скаже про це, але здоровий колір зуба трохи жовтуватий чи сіруватий. Колір визначає не емаль, а дентин – внутрішня частина зуба. Хімічна речовина проникає в зуб, роблячи емаль пористою і слабкою. Тому проконсультуйтеся – у відбілювання маса протипоказань.
Зовнішній же наліт з емалі забирається професійним чищенням, після неї зуби виглядають світліше.
Полегшити біль, якщо немає можливості потрапити до лікаря, можна, використовуючи точковий масаж. Найефективніша точка – місце між великим та вказівним пальцями. Натискаючи і масажуючи її, потрібно одночасно стискати та розтискати зуби.
6. Секрети кабінету
Коли ви сидите у кріслі, чи не здається, що лікар і медсестра у змові, адже столик з інструментами не видно? Так і є: лікар постарається, щоб пацієнт не бачив інструментів лишній раз і не лякався їхнього «страшного» вигляду.
Також у багатьох докторів існують відпрацьовані короткі фрази для переговорів із медсестрою, щоб пацієнт не отримував лишню тривожну інформацію.
Чи замислювалися ви, куди зникає вирваний зуб? Якщо його не віддали на згадку, можливо, він послужить науці і буде відданий на дослідження. Також зуби можуть використовувати у жахливому вигляді манекенах для практики студентів-стоматологів. Сучасні манекені мають штучні зуби, але цікаві випадки можуть «ілюструвати» справжніми.
Але зуб може спіткати і банальна частка. Його продезінфікують і… утилізують.
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Всі матеріали розміщенні на сайті, виключно, для ознайомлення!