Деякі жінки радіють, коли у них починаються місячні: отже, вагітність не настала! Інші – засмучуються, бо давно мріють про дитинчат. І тих і інших об’єднують явища, які приходять разом із цією особливою частиною менструального циклу. Крихкий жіночий організм хитро влаштований. Ми дорослішаємо, перетворюємося з дівчаток у жінок, народжуємо дітей… І все одно часто залишаємося невігласами щодо свого власного тіла. Наприклад, тільки що закінчили медичний університет дами обізнані про те, що характер виділень під час місячних розповідає про стан здоров’я не гірше за різні аналізи! З уваги собі таку інформацію потрібно знати.

Виділення під час менструації — це не тільки дах, це ще й секрет залоз шийки матки, залоз піхви та тканина ендометрію. Саме завдяки такому складу менструальної рідини її можна назвати індикатором здоров’я, повідомляє sutura.org.ua

Рожеві виділення з’являються на початку менструації.

Через 3 дні вони змінюють колір. Якщо цього не відбувається і виділення залишаються світло-рожевими, є сенс перевірити, чи все в порядку зі складом твоєї крові. Можливий дуже низький рівень заліза, анемія!

Яскраво-червоний або яскраво-червоний

Абсолютно нормальний колір виділень. Головне, щоб вони не були надто великими, особливо на третій і четвертий день після початку менструації. Це може бути ознакою ациклічного кровотечі, особливо якщо у виділеннях присутні згустки крові.

Не варто переживати, якщо ти відчуваєш собі добре, а згустки крові під час місячних присутні. Так буває, якщо жінка довго сидить чи лежить: дах згортається ще в піхву і виходить у вигляді згустків.

Хвилюватися варто, якщо цей симптом супроводжується іншими: болем, поганим самопочуттям, надто сильними виділеннями. У таких випадках треба одразу ж відправлятися до лікаря.

Темно-червоний

Який колір крові при місячних звичайний? Звичайно, темно-червоний. Буває, що колір менструальної крові змінюється внаслідок прийому гормональних препаратів, а також через різке зниження або набирання ваги. Чуйний організм жінки відразу реагує на будь-які зміни!

Варто пам’ятати, що серйозні збої в роботі організму не виявляються однією лише зміною характеру виділень, повинні бути й інші симптоми.

Червоно-помаранчевий

Якщо колір виділень має легкий оранжевий відтінок, у цьому немає нічого страшного. Кров може змінювати колір при взаємодії з кислородом до помаранчевого. Але, якщо зміна кольору виділень супроводжується болевими відчуттями, звіром, неприємним запахом, це вірна ознака інфекції. Терміново до лікаря!

Коричнево-чорний

Коричневі виділення — це стара дах, і не варто дуже переживати за них. Тільки в тому випадку, якщо менструація супроводжується болем, слід звернутися до лікаря.

Іноді коричневі та коричнево-чорні виділення вказують на ендометріоз — розростання клітин внутрішньої кулі стінок матки за межами цієї кулі. Захворювання небезпечне, тому що воно може стати причиною безпліддя та кровотеч.

Сірий

Яка дах при місячних найнебезпечніша? Виділення дивного тьмяного кольору можуть вказувати на інфекцію, позаматкову вагітність, різні гінекологічні захворювання. Варто перевіритися ще раз у фахівця, щоб бути спокійною! Панікувати не варто: дуже часто в результаті постійних стресів, поганого харчування, недосипання та фізичних перевантажень виділення змінюють колір. Не завжди це ознака серйозної хвороби!

Чесно кажучи, поки я писала цю статтю, у мене трохи паморочилося в голові — таки думати про кровотечі досить хвилююче. Але я не змогла залишитися осторонь, наші читачки заслуговують на те, щоб знати якомога більше про своє здоров’я.

Пом’ятай: ключ до жіночого здоров’я – не переживати зрячи ні про що, не нервувати! Лікарі радять жінкам перебувати у стані психічного спокою під час менструації. Це справді важливо, адже від негативних емоцій змінюється гормональний фон і страждає весь організм.