Знижка - 10% на весь медичний одяг по промокоду HALAT5

Головна unsorted Проблемна шкіра

Проблемна шкіра

Проблемна шкіра – Визначення, що використовується щодо шкіри, схильної до зайвої сухості або сальності, появи прищів, судинних дефектів, пігментації та інших косметичних недоліків. Ознаками проблемної шкіри служать нездоровий колір, ділянки почервоніння, нерівна горбиста поверхня, розширені пори, вугрові висипання, комедони і т. д. З подібними явищами часто стикаються підлітки та особи, які страждають на захворювання ендокринної та травної системи. Для вирішення тих чи інших проблем шкіри потрібна консультація дерматолога, гастроентеролога, ендокринолога, комплексне медичне обстеження, усунення виявлених ендогенних порушень, організація правильного догляду за шкірою.

Загальні відомості

Шкіра, стан якої не відрізняється свіжістю та здоров’ям, на якій є вугрові висипання, судинні або пігментні плями, рубці, шрами називають проблемною. Такі неприємності зі шкірою можуть статися у будь-якої людини. Навіть ідеальна шкіра з віком зазнає змін, спричинених гормональними перебудовами організму. Стреси та інші несприятливі фактори можуть вплинути на стан шкіри та викликати низку перелічених косметичних дефектів. За своїм типом проблемна шкіра може бути жирною, сухою, комбінованою, а за хронологічним віком – молодою, зрілою або в’яне. Проблемна шкіра – найчастіша скарга, що приводить людину до кабінету дерматокосметолога.

Проблемна шкіра

Зовнішні прояви проблемної шкіри

Залежно від віку, загального стану та здоров’я організму, від типу шкіри та безлічі інших причин, проблеми шкіри можуть бути тимчасовими та швидко проходять, а можуть завдавати серйозних прикростей. Якщо шкіра обличчя складається з ділянок сухої, нормальної та жирної, вона називається комбінованою. Такий тип шкіри зустрічається особливо часто у жінок. Центральна або Т-зона обличчя (чоло, ніс, підборіддя) покрита шкірою жирного типу. Навколо очей, на щоках і шиї – шкіра нормальна чи суха. Жирна шкіра та суха чутлива шкіра є найбільш проблемними типами.

Жирна шкіра найчастіше має брюнетки і молоді дівчата і жінки. На відміну від інших типів, жирної шкіри не загрожує поява передчасних зморшок. Але вона має інші серйозні проблеми. Жирна шкіра відрізняється сальним блиском, великими порами, жовтуватим оливковим кольором, поганим кровообігом. Жирна шкіра загрожує висипом вугрів і жирною себореєю, особливо в період статевого дозрівання в результаті гормональної перебудови в організмі.

Сухій шкірі немає природного захисту у вигляді шкірного сала, якого при даному типі виробляється в недостатній кількості. Саме тому суха шкіра так і виглядає – сухий і лущиться. Суха шкіра сприйнятлива до впливу зовнішніх факторів: несприятливих кліматичних та погодних умов, механічних впливів (грубий одяг чи дотик із чоловічою бородою). Результатом таких впливів є подразнення шкіри, її почервоніння та висипання. Суха шкіра не переносить погану воду; після вмивання виникає дискомфорт та відчуття стягнутості шкіри. Суха шкіра дуже «розбірлива» щодо косметичних засобів, певні компоненти, що входять до їхнього складу, можуть спровокувати небажані наслідки.

Причини проблемної шкіри

Проблемна шкіра не є захворюванням. Насамперед існувала думка, що проблемні висипання на шкірі викликаються неправильним харчуванням та відсутністю гігієни. В даний час прийнято вважати, що в основі проблем шкіри лежать психологічні фактори, такі як стрес і неправильне функціонування сальних залоз. До ознак проблемної шкіри належать: посилена діяльність сальних залоз, наявність сухих і жирних ділянок шкіри, розширені пори у формі кратерів. В результаті скупчення в порах і волосяних фолікулах жирів, відлущених мертвих клітин та впливу на них хвороботворних бактерій, на шкірі з’являються висипання, особливо болючі в області спини, на обличчі та грудях.

Проблемна шкіра може бути сигналом захворювання органів травлення та неполадок у роботі ендокринної системи. Деякі шкірні проблеми є наслідком схильності, що передається у спадок, як, наприклад, утворення пігментних плям.

Гормональні зміни в організмі не тільки в юному віці, але і в момент старіння можуть спровокувати цілу низку проблем шкіри. В’янення шкіри спричинене уповільненням синтезу колагену. Шкіра стає менш еластичною та пружною. Вікові особливості сухої шкіри ще більше ускладнюють проблеми, пов’язані з пошкодженням шкірного бар’єру та підвищенням сухості. До того ж знижується секреція сальних залоз, відбувається уповільнення внутрішньоклітинних процесів, зменшується рівень вмісту гіалуронової кислоти.

Самолікування може принести непоправну шкоду красі та здоров’ю шкіри. Тільки фахівець здатний встановити справжню причину захворювання та призначити індивідуальне лікування відповідно до типу шкіри. Своєчасне звернення до фахівця-косметолога чи дерматолога допоможе усунути проблеми шкіри та повернути їй втрачену свіжість та гладкість.

Методи лікування проблемної шкіри

Завдання фахівця-косметолога виявити індивідуальні причини проблем шкіри та підібрати разом з вами методику їх усунення за допомогою процедур, які підходять саме для вашого випадку. Існують різноманітні сучасні методики, які спрямовані на усунення, коригування та уповільнення негативних процесів, пов’язаних із віковими змінами шкіри та іншими несприятливими факторами.

Хороший позитивний ефект дають процедури з використанням біогеля чи ботоксу. Для розгладження зморшок з успіхом застосовується мезотерапія – введення за допомогою ін’єкцій у шари шкіри, що лежать після епідермісу (мезодерму), спеціальних лікарських чи гомеопатичних препаратів. Цей спосіб дуже ефективний у лікуванні та інших проблем, спричинених старінням чи гормональними збоями. Естетична медицина та дерматологія взяла його на озброєння у боротьбі з целюлітом, ожирінням, варикозним розширенням вен, розтяжками, рубцями, набряклістю та старінням шкіри.

Метод електрокоагуляції (діатермокоагуляції) – припікання проблемних тканин шкіри електричним струмом – застосовується для усунення вугрів, судинних зірочок, родимок, папілом. Для лікування проблемної та омолодження старіючої шкіри застосовується метод озонотерапії. Суть його полягає у проведенні масажних процедур з озонованою олією, підшкірних та внутрішньошкірних ін’єкцій озоно-кисневої суміші. Цей метод набув широкої популярності завдяки ефективному впливу на мімічні зморшки та покращенню кольору обличчя.

Проблемна шкіра потребує такої процедури, як пілінг. За допомогою пілінгу шкіра звільняється від шару відмерлих клітин, дається свобода утворенню та зростанню молодих клітин. Для підтяжки в’янучої шкіри, при підлітковому акні, для корекції свіжих розтяжок та інших проявах проблемної шкіри незамінною косметичною процедурою є ліфтинг обличчя.

Сучасна апаратна косметологія широко використовує ультразвукові методи на проблемну шкіру. В результаті фонофорезу (поєднання ультразвуку та спеціальних засобів) активізуються обмінні процеси в клітинах шкіри та посилюється лімфодренаж. Кріодеструкція (кріохірургія) та кріотерапія є лікування сухим холодним повітрям. Ці методи успішно застосовується в косметології та дерматології для лікування проблемної шкіри.

Видалення кератом, темних плям, бородавок, рубців, наколок методом кріодеструкції – місцевим охолодженням до низьких температур – приваблює малою травматичністю та дає добрі результати. Кріотерапія (кріомасаж) полягає у короткочасному впливі низькими температурами на проблемні ділянки шкіри, внаслідок чого відбувається різке звуження судин, а потім їх розширення. При цьому прокидаються резервні капіляри, стимулюється приплив крові до місця впливу холодом, активізуються обмінні процеси. Кріотерапія застосовується для зміцнення коріння волосся та розгладжування зморшок.

Фітогормональна терапія – новий метод лікування проблемної шкіри. Цей метод спрямований на усунення гормонального дисбалансу – одного з головних факторів, що викликають проблеми шкіри.

Ansiktsbehandlinger fra zo skin health.