Знижка - 10% на весь медичний одяг по промокоду HALAT5
Прокинутися і приступити до роботи допоможе оранжеве світло
Світло – потужний стимул, що змушує організм прокинутися. За цим ефектом стоїть група клітин – фоторецепторів у очному яблуці. Вони виробляють світлочутливий пігмент – меланопсин. Ці клітини, що працюють окремо від паличок і колбочок, необхідні для зору, допомагають перезавантажити “внутрішні часи” (циркадні ритми), передає New Scientist.
Отже, меланопсин бадьорить мозок, довівши Університет Льєжа. Вчені опромінювали 16 чоловік протягом 10 хвилин блакитним або помаранчевим світлом, поки ті виконували тести на пам’ять у сканері для фМРТ. Потім людей засліплювали на 70 хвилин. А потім вмикалося зелене світло. Якщо людину спочатку опромінювали помаранчевим світлом, то у неї відзначалася підвищена активність у кількох зонах мозку, пов’язаних з готовністю до дії та усвідомленням собі.
Меланопсин працює в якості перемикача, посилаючи різні сигнали в мозок в залежності від ситуації. У помаранчевого світла більша хвиля, яка робить пігмент чутливішими до світла. А вісь блакитний світло виробляє протилежний ефект. Зелене світло розташовується десь посередині.
У принципі, якщо використати помаранчевий світло у школах, вдасться підвищити показники успішності.
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Всі матеріали розміщенні на сайті, виключно, для ознайомлення!