З цієї причини під час сильної температури людини закутують тепліше і радять пити більше рідини. Але чи так це?

Ми переклали науково-популярну статтю іноземного видання, яка докладно, у форматі питання-відповідь розповідає про всі популярні помилки про людське потіня. Що з цього правда, а що міф? Чи справді ми «витираємо токсини» разом із потом і що відбувається з нашим тілом під час цього процесу?

Чи існує обґрунтування популярного твердження про те, що можна «витерти токсині?». Якщо так, то які токсини можуть очистити тіло?
Наш піт складається з токсичних матеріалів – важких металів та бісфенолу А (BPA). Останнє, це хімічна речовина, яку ми можемо знайти у пластмасі та в людському поті. Проте, немає жодних наукових доказів того, що потовиділення з такими токсинами покращує наше здоров’я.
«Твердження про переваги саун та інших подібних методів, які стимулюють потовиділення, не підкріплені наукою», – сказав доктор Харрієт Холл,

Концентрація металів, виявлених у поту, надзвичайно низька. Пот складається на 99 відсотків з води, відповідно 1 відсоток шкідливих металів не має належного впливу. У свою чергу, печінку та почки видаляють набагато більше токсинів, ніж потові залози.
Люди, у яких виявлено високий рівень важких металів в організмі, потребують рецептурних ліків, а не надмірної пітливості. Адже позбутися від важких металів піт не допоможе.
потовиділення

Для всіх інших токсинів у аганізмі «ми можемо покладатися на нашу печінку та почки, які займаються всіма процесами «детоксикації», які зазвичай необхідні нашому організму».
Також неясно, чи вказують незначні кількості токсинів, які можуть бути виміряні в поті, насправді на проблему зі здоров’ям.
За словами Джо Шварца, професора хімії в Університеті Макгілла в Монреалі, ніхто ніколи не зможе провести досить велике дослідження, щоб зв’язати такий низький рівень хімічних речовин із проблемами зі здоров’ям. «Це не цифра, – сказав він, – І видалення невеликої кількості токсинів не обов’язково означає, що буде якась користь для здоров’я.»
Лікар Шварц порівнював це з тим, як хтось сидів біля ванної, турбуючись про те, щоб не потонути. Видалення крапельниці, наповненої водою з ванни, теоретично зменшити ризик – тому що ймовірність потонути нижче за меншої кількості води, але сам процес позбавлення від такого маленького кількості води буде фактично безглуздим.
То чи має значення, що люди виділяють невелику кількість токсинів у поті?
«Дело в тому, що ніхто не знає», – сказав доктор Шварц.