Прості заходи, які допоможуть захистити організм від сильного змогу

Головна / unsorted / Прості заходи, які допоможуть захистити організм від сильного змогу

Дім не буває нешкідливим. Зміг, про який сьогодні піде мова, також небезпечний для здоров’я. А тому, почувши про його перевищену концентрацію або побачивши серпанок, що стелитиметься над містом, важливо зробити прості заходи, які допоможуть вам захиститися.

Підступний враг

Причин появи може бути кілька. У суху безвітряну погоду його можуть провокувати викиди в атмосферу автомобілів, промислових об’єктів, лісові пожежі.

Така серпанка дуже небезпечна для організму людини, адже в ній міститься велика кількість шкідливих речовин горіння: солі важких металів, озон, сірка, вуглець.

І якщо на вулиці немає вітру, який би допомагав активній циркуляції повітря, то всі ці речовини парять у середніх кулях атмосфери, і людям доводиться дихати ними. Це може призвести до розвитку різних захворювань дихальних шляхів, печінки, нірок та навіть головного мозку.

Щоб ви могли вберегти собі від такого впливу, ми підготували кілька важливих порад

Закривати вікна

Пам’ятайте, що москітні сітки та інші підручні засоби не є перепоною для попадання змоги до будинку. Якщо у вас є кондиціонер, не бійтеся його використовувати. Багато сучасних моделей оснащені функцією очищення повітря, а значить, такий пристрій буде надійнішим, ніж відкриті вікна.

Мінімізувати виходи на вулицю

Якщо ж немає можливості, тоді необхідно запастися захисною маскою. Особливо дієвою вона стане, якщо буде вологою. Намагайтесь також менше розмовляти на вулиці.

Полоскати горло

Робити це потрібно після кожного виходу на вулицю. Можна використовувати розчин води з содою та кількома краплями йоду. Підійдуть також місцеві антисептики на водній основі.

Вологе прибирання

Робіть його щодня, щоб усунути осіли на поверхнях частинки змогу, яка потрапила у будинок.

Рясне питво

Воно захистить організм від зневоднення і дасть змогу швидше вивести накопичені токсини завдяки покращенню функціонування нірок. Вживати можна як чисту воду без газу, так і молочні/кисломолочні напої, соки. А ось від сладкої газованої води краще відмовитися.

Правильне харчування

Варто включити в раціон овочі та фрукти, які мають легку сечогінну дію — арбуз, петрушку, сельдерей, огірки. Важливо також не забувати про продукти з високим вмістом витамину А — малина, абрикос, олію, сир, яйця.

Щоб захистити органи дихання не зайвим буде пити лужні мінеральні води. Встановити дієвий кишковий бар’єр допоможуть буряк, яблука, фасоль, висівки, багаті клітковиною.

У разі якщо ви почали відчувати біль у грудях, брак повітря, помітили появу явної задишки, обов’язково зверніться за медичною допомогою.

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Всі матеріали розміщенні на сайті, виключно, для ознайомлення!