Коли вироблення пігменту припиняється, і з’являється сивина. Повлинути на цей процес можуть кілька факторів.

1. Старіння

З віком вироблення меланіну природно зменшується. Відомий принцип 50/50/50: до 50 років 50% населення має 50% сивого волосся. Кілька років тому вчені перевірили це правило і дізналися більш точні цифри: 74% людей віком від 45 до 65 років мають у середньому 27% сивини.

Зазвичай перші сиві волосся з’являються в районі 30 років або пізніше. Якщо пігментація втрачається раніше, говорять про передчасне посивінні.

2. Генетичні фактори

Час появи сивини і швидкість її розповсюдження залежить від спадковості. Це підтверджує і наука. Тож якщо ваші батьки посивіли рано, то і вас, швидше за все, чекає та сама доля.

Значення має і расова належність. Доведено, що європеоїди сивіють раніше, ніж азіати та африканці.

3. Болі

Сивина може з’явитися через проблеми з щитовидною залозою, деякі аутоімунні захворювання або прогерії. Також іноді вона виникає внаслідок хіміотерапії або при прийомі деяких ліків.

4. Куріння

Ця згубна звичка негативно позначається як на стані шкіри, так і на кольорі волосся. Згідно з дослідженням, опублікованим у 2013 році, курці у 2,5 рази більше, ніж некурящі, схильні до передчасного посивення.

5. Дефіцит витамину В12

Нестача витамину В12 провокує не тільки ранню сивину, а й випадання волосся. Радує те, що втрата пігменту в даному випадку оборотна.

6. Можливо, стресс

Існує думка, що волосся сивіє через нервне напруження. Одне дослідження підтвердило цю зв’язок, але в цілому наука ще має сумніви щодо цього.

У будь-якому випадку стресс погано впливає на організм. Так що трохи нервуйте.

Як протистояти сивини

Превентивних заходів проти вікової втрати пігменту чи спадковості немає. Так що порада тут очевидна: хочете позбутися від сивини — зафарбуйте її.

Є і менш довгострокові рішення:

Зафарбувати сивину тушшю для волосся. Вона відмінно підходить для того, щоб замаскувати окремі прядки, і змивається водою.
Скористатися засобами для маскування сивого коріння. Вони випускаються у вигляді спрею або пудри і тримається доти, доки ви не змиєте їх шампунем.

Використовувати відтіночний шампунь. Він не змивається так швидко, як попередні кошти, і здатний триматися на волоссі кілька днів.

До речі, всупереч поширеній думці, сиві волоски можна висмікувати: від цього сивини не стане більше — просто на тому ж місці відросте нове сиве волосся.

Але такий радикальний спосіб шкодити волосяних фолікулів, так що краще все-таки вдаватися до більш щадних заходів.
Якщо ж справа не у віку і не в генетиці, посивіння можна відстрочити. Для цього:

Киньте курити (або взагалі не починайте).

Їжте продукти тваринного походження, особливо печінка: вони містять витамин В12. Спеціальні вітамінні добавки краще приймати лише після консультації з лікарем.

До речі. Перевіряйте здоров’я: можливо, вдасться припинити і раніше посивіння, і хвороби, його викликають.

Навчіться боротися зі стресом. Як уже було сказано, не факт, що це зупинити поява сивини, але, принаймні, ви будете менше через неї нервувати.

І наостанок гарна новина

Зовсім недавно вчені з Південно-Західного медичного центру Університету Техасу зробили цікаве відкриття. За їх даними, втрата кольору волосся і самих волос також може бути пов’язана з наявністю в клітинах білків SCF і KROX20.