Знижка - 10% на весь медичний одяг по промокоду HALAT5

Прищі

Прищі (акне, вугри) – папульозні або пустульозні елементи, що виникають внаслідок порушення функціонування сальних залоз. Прищі частіше з’являються на жирній шкірі, локалізуються на шкірі обличчя, грудей, плечей, спини. Вони являють собою поодинокі або множинні запальні висипання, що височіють над рівнем шкіри. Для з’ясування причин появи прищів необхідна консультація дерматолога, а при необхідності – обстеження шлунково-кишкового тракту, гормонального профілю. Лікування прищів проводиться за допомогою медикаментозних засобів (болтівок, мазей, лосьйонів) та косметологічних методів (гігієнічних чисток обличчя, пілінгів, фототерапії, кріотерапії, лазеротерапії).

Загальні відомості

Якщо запитати у молодих людей, що таке акне, багато хто не зможе дати правильну відповідь. Проте з цим явищем знайомі практично всі юнаки та дівчата на тому чи іншому етапі свого дорослішання. За милозвучним словом ховається зовсім непристойна косметична проблема, зіткнувшись з якою юна людина відчуває сильні душевні переживання, адже це ніщо інше, як юнацькі прищі. Ніякі вмовляння дорослих, що це тимчасово, що скоро прищі самі пропадуть, не дають заспокоєння, адже саме в юному віці молодим дівчатам та юнакам така важлива думка оточуючих з приводу їхньої зовнішності. Дерматологічна проблема перетворюється на проблему психологічну.

То що робити? Сумувати і переживати в самому розквіті молодості з приводу непривабливої ​​шкіри, уникати однолітків і відкладати на потім довгоочікуване побачення? Пропонуємо боротися з цим ворогом гарного настрою найактивнішим чином. Для початку, вивчимо свого недруга, щоб здобути неминучу та швидку перемогу проти вугрів за красу та гладкість власної шкіри.

Прищі

Причини появи прищів

Юнацькі прищі (acne juveniles) виникають внаслідок запалення сальних залоз. У момент статевого дозрівання організм перебудовує свою роботу. Внаслідок цієї перебудови обмінні процеси можуть давати тимчасовий збій – спостерігається надлишок йоду і навпаки, нестача вітамінів групи А, В та цинку. В результаті – застій шкірного сала та зниження його бактерицидних властивостей. Цією обставиною не преминуть скористатися пропіонові бактерії та інші збудники запалення, для яких шкірне сало – чудове живильне середовище. Найчастіше висип прищів виникає в області обличчя, голови, у верхній частині тулуба.

Гормональна перебудова характеризується дисбалансом чоловічих (андрогенів) та жіночих (естрогенів) статевих гормонів. Із закінченням періоду статевого дозрівання та встановленням балансу статевих гормонів юнацькі прищі проходять часто безслідно, лише іноді нагадуючи про себе при будь-яких гормональних порушеннях (можуть з’являтися у жінок перед менструацією). Неодмінні супутники хвилювань і стресу, прищі можуть дати себе знати при різних переживаннях і тривожних станах.

Лікування прищів

Знаючи, чому виникають прищі, легше з ними боротися. Лікування юнацьких прищів починається з дотримання гігієни. Необхідно ретельно доглядати шкіру, щоб не запалилися існуючі прищі і не з’явилися нові. Категорично протипоказано механічно впливати на прищі – видавлювати або розкривати їх. Це прямий шлях до виникнення інфекції шкіри та утворення глибоких рубців. Особливо неприпустимим є видавлювання прищів у ділянці носогубного трикутника, кровообіг якого тісно пов’язаний з мозковим кровообігом. У разі інфікування існує великий ризик потрапляння інфекції з кровотоком у головний мозок.

Успішному лікуванню юнацьких прищів сприяють вітаміни групи А та В, препарати цинку. А ось продукти, що містять у великій кількості йод, слід виключити зі свого раціону. Благотворно на шкіру з явищами акне впливає ультрафіолетове опромінення та інші фізіопроцедури. І без того жирну шкіру не варто обробляти жирними кремами та іншими засобами на жировій основі. Їх слід замінити спиртовим розчином саліцилової кислоти, настоянкою календули, лосьйонами з азелаїновою кислотою та бензоїл-пероксидом. При інфікуванні та запаленні прищів можливе застосування антибіотиків.

Правильна тактика лікування прищів може бути вироблена лише медичними фахівцями з урахуванням комплексу можливих причин дерматологічної проблеми. Для цього будуть потрібні очні консультації дерматолога, ендокринолога, гастроентеролога, гінеколога та ін.

Ansiktsbehandlinger fra zo skin health.