У минулому році цей діагноз забрав життя 5598 українок. Шкірні 40 хвилин в Україні фіксують новий випадок цього захворювання. І, на жаль, не завжди на ранніх стадіях. Головна причина, чому українки програють у боротьбі з раком молочної залози – занедбаність хвороби.

Тоді як онкологи стверджують – складність і ціна лікування нульової та останньої стадії – це дві великі різниці. Наприклад, один із лідерів медичного страхування в США, The Blue Cross (BBCSA) показує різницю у фінансових витратах на лікування раку молочної залози:

– загальні витрати протягом року на лікування РМЗ 0 стадії – 10 тисяч доларів США;

– загальні витрати протягом року на лікування РМЗ IV стадії – понад 350 тисяч доларів США.

Фахівці ізраїльської лікарні онкологи LISOD запросили журналістів до Центру сучасної мамології щоб показати шлях тих жінок, які виявили рак на ранніх термінах, та змогли значно оптимізувати витрати на лікування та максимально підвищити шанс повного одужання. У ході екскурсії керівник Центру сучасної мамології LISOD Андрій Жигулін повідомив, що 80% зусиль попереджають рак, може доповісти сама жінка:

“Це правильний спосіб життя, це попередження лишньої ваги, це нормальна регуляція роботи організму, це раціональна дієта, мінімізація впливу різних токсичних факторів, таких як табак, алкоголь та різних хімічних речовин”, – каже Андрій Жигулін.

Але запорукою повного контролю над раком є ​​регулярні планові огляди. Завідуюча відділенням променевої діагностики LISOD Дар’я Вінницька пояснила, чому апаратна діагностика найефективніша. Оскільки утворення, які помітні самій жінці, – це опухолі від 2,5 сантиметрів. А мамографія виявляє утворення до 0,5 сантиметра.

Рак молочної залози на ранніх стадіях ніяк собі не проявляє. Його не можна прощупати, нічого не боліт – немає ознак, за якими можна виявити рак на ранній стадії. . Витратити на скринінг 15 хвилин раз на рік – це те, що може кожен.