Знижка - 10% на весь медичний одяг по промокоду HALAT5

Головна unsorted Рання сивина

Рання сивина

Рання сивина – поява сивого волосся у віці до 25 років у представників європеоїдної та монголоїдної раси та до 30 років у представників негроїдної раси. Рання сивина, як правило, пов’язана не із загальним процесом старіння, а з різноманітних несприятливими внутрішніми факторами, що порушують функціонування меланоцитів. З метою з’ясування причин раннього посивіння волосся необхідна консультація трихолога, дослідження рівня вітамінів та мікроелементів у крові та волоссі, гормонів щитовидної залози. Уповільнити появу ранньої сивини допоможуть масаж голови, апаратні процедури, маски, мезотерапія. Приховати посивілі пасма можна за допомогою фарбування волосся.

Загальні відомості

З точки зору трихології, про ранню сивину, або передчасне посивіння волосся слід говорити в тому випадку, якщо перше сиве волосся у людини з’являється раніше 25-30 років, а до 40 років відбувається знебарвлення більшої частини волосся. Умовною нормою вважається, якщо поодиноке сиве волосся на голові виявляється після 30-35 років. Зазвичай вони малопомітні на тлі загальної маси нормально пігментованого волосся. Першими починають сивіти віскі та передня частина голови; до 50-55 сивина, як правило, охоплює все волосся, рівномірно розподіляючись у всіх зонах. Вважається, що у брюнеток сиве волосся з’являється раніше, ніж у натуральних блондинок, зате власники темного волосся сивіють повільніше світловолосого.

Рання сивина

Причини ранньої сивини

Розрізняють три варіанти посидіння волосся: вікове чи фізіологічне, пов’язане із загальним процесом природного старіння; передчасне (пресенільна, рання сивина), що настає в молодому віці; вроджене (лейкотрихія), пов’язане зі спадковою відсутністю пігменту у волоссі. Крім цього, посивіння волосся може бути повним, частковим (сивіють окремі пасма), осередковим (поліоз).

Механізм появи вікової та ранньої сивини однаковий. В обох випадках це відбувається внаслідок втрати волоссям пігменту меланіну. Меланін синтезується в клітинах-меланоцитах, розташованих у базальному шарі епідермісу та у волосяних фолікулах, і потім надходить у стрижні волосся, що росте. Активація синтезу меланіну відбувається під впливом гормонів гіпофіза (меланоцитстимулюючого гормону, АКТГ та β-ліпотропіну), щитовидної залози, статевих гормонів, медіаторів симпатичної нервової системи. Фізіологічне посидіння пов’язане зі старінням клітин, що пігментують; рання сивина може бути обумовлена ​​зниженням активності меланоцитів або їх смертю. В результаті структура волосся, позбавленого пігменту, стає пористою, а повітряні порожнини, що з’явилися, надають волоссю сріблясто-білий колір.

Поява ранньої сивини може бути зумовлена ​​генетично: якщо у представників старшого покоління в сім’ї перша сивина з’явилася ще в молодому віці, то цілком можливо, що діти також успадкують цю особливість. Симптоматична рання сивина може бути ознакою деяких захворювань – залізодефіцитної анемії, вітіліго, порушення роботи щитовидної залози (гіпотиреозу, аутоімунного тиреоїдиту), гастриту зі зниженою кислотністю, атеросклерозу та ін. Поліоз (локальне посивіння волосся) зустрічається при лишаї, що оперізує, рентгенівському опроміненні.

Причиною ранньої сивини може стати сильне нервове потрясіння: при стресі в кров надходить велика кількість адреналіну, що порушує зв’язок меланіну з білковою структурою волосся, в результаті чого пігмент нейтралізується або вимивається. Крім цього, спазм судин, що живлять волосяні фолікули, призводить до атрофії або загибелі меланоцитів і, отже, припинення утворення барвника пігменту волосся. Водночас, відомий фразеологізм «посидіти за одну ніч» не слід сприймати буквально. З медичної точки зору таке стрімке посивіння малоймовірне: від сильних нервових потрясінь, швидше за все, може випасти пігментоване волосся, чому сиві стануть помітнішими.

Часто рання сивина стає наслідком лікарської терапії, що впливає на регуляцію вироблення меланіну (хіміотерапія, прийому ліків від хвороби Паркінсона та ін.). Порушення функції меланоцитів та передчасне посидіння може викликати дефіцит вітамінів А, В, С; цинку, заліза, міді, марганцю, селену; безбілкові дієти, надлишок ультрафіолетового випромінювання, паління та ін. Згубна дія на пігментопровідні клітини і структуру волосся може надавати часта хімічна завивка волосся, фарбування та знебарвлення волосся засобами, що містять перекис водню.

Характеристика сивого волосся

Природний колір волосся залежить від типу пігменту меланіну: еумеланін надає волоссю коричневого або чорного кольору, а феомеланін – рудий відтінок. У блондинів концентрація пігментів низька, тому волосся здається світлим. Волосся, що втратило більшу частину пігменту, стає попелясто-сірим; що втратили весь меланін – білими, як лунь. Сивина з жовтуватим відтінком зустрічається у курців.

Зі зникненням пігменту з волосся також змінюється їх структура та властивості. При цьому, чим темніше було волосся, тим відчутніші зміни відбуваються з ними при посидінні. Меланін не тільки надає волоссю того чи іншого натурального відтінку, але й забезпечує міцність і еластичність волосся, захищає від ультрафіолетового випромінювання, несприятливих екологічних впливів. Тому сиве волосся втрачає свою жвавість і блиск, стає більш вразливим перед зовнішніми впливами. Сиве волосся має більш грубу структуру; стають жорсткими, сухими, ламкими, січеними, неслухняними; іноді починають витися та сплутуватися.

Навряд чи рання сивина може порадувати молоду чи зовсім юну жінку. Для багатьох представниць прекрасної статі сиве волосся є ознакою близької старості та в’янення колишньої краси. Тому більшість із них починає відчайдушно виривати сиві волоски, сподіваючись таким чином позбутися ненависної просіді. Робити цього не слід, оскільки такі дії можуть спричинити пошкодження волосяної цибулини або розвиток дерматиту. При проблемі ранньої сивини необхідно визначення причин цього феномену. Допомогти розібратися в цьому може лікар-трихолог, який займається лікуванням захворювань волосся, а також інші медичні фахівці: терапевт, ендокринолог, гастроентеролог. Після проведення всебічного обстеження (спектрального аналізу волосся на мікроелементи, дослідження рівня вітамінів у крові, гормонів щитовидної залози та ін.) призначається відповідна медикаментозна корекція.

Усунення ранньої сивини

На жаль, повернути назад одного разу запущений механізм посідання неможливо. Разом з тим, активні профілактичні заходи можуть уповільнити процес появи ранньої сивини. З цією метою необхідно уникати стресів, відмовитися від шкідливих звичок, забезпечити захист шкіри голови та волосся від впливу ультрафіолету та перепаду температур, повноцінно харчуватися. Попередити появу ранньої сивини допоможе професійний догляд за волоссям: масаж волосистої частини голови, маски, мікроелементна мезотерапія, плазмоліфтинг, апаратні процедури.

Для повсякденного домашнього догляду за сивим волоссям доцільно застосовувати шампуні, призначені для миття пошкодженого та сухого волосся, бальзами-ополіскувачі та кондиціонери. Можна скористатися народними засобами, що уповільнюють появу ранньої сивини: робити маски з касторової та реп’яхової олії, втирати в коріння волосся лосьйони з кореня лопуха, кропиви та ін.

Єдиним способом повернути сивому волоссю колишній колір є фарбування. Забарвлення сивого волосся має свої нюанси, тому проводити його рекомендується в салоні краси. При цьому фахівцем враховується відсоток сивого волосся, вид сивини, довжина волосся, бажаний колір. Нерідко перед основним фарбуванням потрібне проведення передпігментації, проте більшість сучасних барвників, призначених для фарбування сивого волосся, добре працюють і без попередньої процедури.

Якщо кількість посивілого волосся невелика (не більше 25%), впоратися з проблемою ранньої сивини допоможе тонування. Процедура дозволить надати сивому волоссю однорідний тон, здоровий глянець та блиск; забезпечити швидке та легке розчісування. Також закамуфлювати перші сиві пасма можна за допомогою блондування або мелірування. Якщо ж волосся містить більше 50% сивини, краще вдатися до стійкого фарбування волосся рослинним (хна, басма) або хімічними барвниками.

Вдало обіграти ранню сивину можливо за допомогою стильної асиметричної або багатошарової стрижки. Для укладання волосся можна використовувати праску, яка допоможе зробити волосся шовковистим і слухняним. Разом з тим, хімічна завивка може додатково стоншувати сиві пасма, тому між фарбуванням та завивкою краще витримати часовий інтервал.

Якщо ви зіткнулися з проблемою ранньої сивини, не впадайте у відчай. Волосся з сивиною може вигідно підкреслювати індивідуальність, надавати образу спроможність і солідність. Недарма, багато стилістів спеціально додають штучну сивину в зачіски своїх молодих моделей. Доглянуте, рано посивіле волосся, теж може виглядати привабливо, стильно та елегантно.

Как курить кальян дома ?.