Рекомендації лікарів, як нейтралізувати вплив спеки на підвищення і пониження артеріального тиску

Головна / unsorted / Рекомендації лікарів, як нейтралізувати вплив спеки на підвищення і пониження артеріального тиску

У спеку артеріальний тиск різко знижується, а потім знову підвищується. Відбувається стрибок кров’яного тиску, який є небезпечним для здоров’я. Щоб його уникнути, потрібно виконувати рекомендації лікарів.

Зміни, що відбуваються в організмі в спеку

Літня спека дуже негативно впливає на організм людини. У цей період, під впливом високих температур, загострюються наявні хронічні захворювання. Особливо згубна спека для дихальної та серцево-судинної систем. Лікарі радять у такі дні дуже поважно ставитися до прийому препаратів, які рекомендував лікар. Це можуть бути препарати для серця, судин, ліки, що знижують або підвищують тиск.

Коли на вулиці жарко, судини розширюються, і тиск знижується. Але висока температура сприяє нестачі кислорода, тому частіше людина дихає, серце б’ється сильніше, збільшуючи рівень тиску.

Рідина в спеку випаровується з організму, кров загущується, тиск зростає. Тобто, спочатку, в жаркий день тиск знижується.

Людина відчуває:

  • запаморочення;
  • сильну слабкість;
  • біль, що тисне за грудиною.

Але через деяку годину тиск може різко піти вгору. При стрибку артеріального тиску може різко захворіти голова, виникає сильна слабкість, брак повітря, задишка. Людина може навіть знепритомніти.

Як полегшити вплив високої температури на організм

Для того щоб захистити організм від перегріву в спеку, природа передбачила механізм потовиділення. Це добре, але разом з потім з організму виходять потрібні йому витамини і мікроелементи. Їх запаси слід обов’язково поповнювати.

Для нормальної роботи сердечного м’яза, необхідні магній і калій. Вони відповідають за розслаблення та скорочення м’язових волокон, нормалізують сердечний ритм та кров’яний тиск, впливають на нормальну роботу нервної системи.

Крім своєчасного прийому препаратів, лікарі радять частіше бувати на свіжому повітрі. По можливості потрібно із задушливого міста виїжджати на дачу або їхати у відпустку. Якщо такої можливості немає, то не сидіти у задушливому поміщенні, а вибиратися рано вранці та ввечері у парки та сквери.

Полегшити стан у квартирі, допоможуть кондиціонери та вентилятори, вологе прибирання приміщення. Якщо вибирати між кондиціонером та вентилятором, фахівці радять вентилятор. Він не дає дуже різких перепадів температур, під ним неможливо застудитись у спеку.

Рідина в організмі, під час спеку, має постійно поповнюватися. Її слід випивати у півтора рази більше, ніж у прохолодні дні. Причому бажано, щоб це була проста чиста вода без газів. Пити треба, навіть якщо немає почуття жажды. Від алкоголю в спеку краще втриматися.

Дуже важливо у спекотну погоду повноцінно відпочивати, спати не менше восьми годин на добу.

Профілактика стрибків тиску в жарку погоду

Гіпертонікам у спекотну погоду потрібно обмежити перебування на сонці. Якщо вийти все-таки потрібно, то слід одягатися у світлий одяг із натуральних тканин, користуватися світлим головним убором.

Не рекомендується різко знижувати температуру тіла: приймати холодний душ, різко занурюватися біля водойми, оскільки може статися спазм судин. Спазм у свою чергу, може спровокувати інсульт чи інфаркт.

У спеку також потрібно припинити фізичні вправи, оскільки вони сильно навантажують серце.

Особливу увагу у спекотну погоду слід приділити режиму харчування. М’ясо, жирну їжу, солодку та солону слід обмежити до мінімуму. Краще зовсім відмовитися від змаженої їжі, фаст-фуду, ковбас, копченостей, напівфабрикатів. Дієтологи рекомендують включати в раціон більше овочів та фруктів, зелені.

Від м’яса краще відмовитися на користь риби. Тварінні жири краще замінити на рослинні — оливкову та лляну олії. Побільше слід вживати морепродуктів, морської капусти, бобових. У цих продуктах міститься велика кількість необхідних для серця мікроелементів.

Зміцнюють серцеві м’язи сухофруктів. Найбільшу користь принесуть курага та фініки.

У щоденне меню кардіологи рекомендують включати вівсяну та гречану каші, печену картошку, тушковану тыкву, а також:

  • мигдаль;
  • авокадо;
  • гранат;
  • чеснок;
  • волоські горіхи;
  • земляниця;
  • броколі.

Народні засоби нормалізації тиску

Для того, щоб нормалізувати кров’яний тиск у спекотну погоду, багато гіпертоніків користуються народними рецептами.

Нормалізують тиск, зміцнюють здоров’я судин і серця — Омега-3 жирні кислоти. Їх містить насіння льону. Для того, щоб отримати денну норму корисних кислот, досить з’їдати три столові ложки насіння на добу.

Магнію, який потрібний серцево-судинній системі, багато в насінні гарбуза, какао, кунжуті, пшеничних, а також рисових висівках, мигдалі.

Для розрідження крові, а також плавного зниження тиску крові, застосовується часник.

Шишки ялині, настояні на спирті, використовують для зниження в’язкості крові, підвищення еластичності судин.

Добре стабілізують тиск відвар з шиповника, сік з буряка і моркви.

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Всі матеріали розміщенні на сайті, виключно, для ознайомлення!