Знижка - 10% на весь медичний одяг по промокоду HALAT5
Різдвяний піст. Дуже смачно: продукти, здатні замінити м’ясо
Під час посту належить утримуватися від м’яса, яєць, молочних продуктів, риби.
Але організм людини потребує у білках, жирах. Чим замінити м’ясо на піст?
Сважається, що у піст очищаються душа та тіло. Але багато з тих, хто вирішив постити, помічають, що почали швидко втомлюватися, скаржитися на головні болі та зниження працездатності. Таке погіршення самопочуття пояснюється тим, що організму не вистачає білка. Адже звичні джерела білка – м’ясні страви, курячі яйця, молочні продукти на період посту заборонені.
Ошибка багатьох віруючих полягає в тому, що вони продовжують харчуватися, як поза постом, просто виключивши тваринні продукти. У підсумку, основою їхнього раціону на тривалий період стають хліб, картопля, макарони, каші, овочі. Але таке меню не корисне для здоров’я та фігури. А оскільки фізичне та духовне здоров’я взаємопов’язані, то досягти мети посту буде непросто.
Білок – головний будівельний матеріал для м’язових тканин та клітин організму. Немає потреби позбавляти свій організм. Щоб не шкодити здоров’ю та не порушувати піст, потрібно знайти повноцінну заміну тваринним білкам. Якщо ви не знаєте, чим замінити м’ясо на піст, шукайте відповідь у нашій статті.
РОСЛИННІ БІЛКИ
Головними джерелами легкозасвоюваного білка під час посту є бобові, орехи, гриби, насіння. Бобові можна назвати лідерами серед рослинних продуктів, багатих на білки. Якщо ви постите, включіть у раціон страви з сочевиці, гороху, квасолі. Щоб допомогти організму переробити рослинний білок, страви з бобових бажано поєднувати зі свіжою зеленню та невеликою кількістю злакової їжі. Наприклад, з пісним хлібом зі злаками, пророщеною пшеницею.
Ще одним продуктом із сімейства бобових є арахіс, хоча багато хто помилково називають його горіхом. Крім білка, в арахісі містяться поліненасичені жирні кислоти та жири. Але пам’ятайте, що арахіс – досить калорійний продукт. Щоб не набрати зайві кілограми, вживайте його зі свіжими овочами. Наприклад, його можна додавати в овочі рагу або салати. Більш корисний не сирий, а трохи обжарений арахіс. Ще один момент: цей продукт відноситься до високоалергенних.
Чергуйте страви з бобових з кашами. Вибір традиційних і екзотичних круп настолько широкий, що за годину посту ви не втомитеся від одноманітності.
При виборі хліба віддавайте перевагу відрубному або житньому. Макарони краще купувати з цільнозернової муки. Намагайтеся уникати випічки з рафінованої муки з великим вмістом цукру, оскільки це “порожні калорії”, які погано позначаються на фігурі.
Соя багата на білок, який повністю засвоюється організмом. Тому в піст включіть у меню соєву їжу, наприклад, тофу, соєве молоко та “м’ясо”. Але вживайте сою в невеликій кількості, оскільки вона може викликати аллергію.
Страви з овочів і грибів – відмінне додаток у вашому пісному меню. Але не всі вони однаково корисні.
ГРИБІ І ОВОЧІ У ПІСНОМУ МЕНЮ
Незважаючи на те, що гриби багаті на білки, захоплюватися маринованими грибами не варто. Вони містять лишній уксус та консерванти. Найкраще готувати страви із сушених чи свіжих грибів шампіньйонів.
РОСЛИННІ ЖИРИ
Відмовляючись від м’яса та інших тваринних продуктів у піст, ми збавляємо собі тваринних жирів. Як і білки, їх потрібно замінити рослинними жирами. Найпростіший варіант – це рослинна олія (соняшникова, оливкова, кукурудзяна та ін). Крім того, велика кількість жирів міститься в маслинах (оливках), горіхах, насінні, авокадо, кокосі. Як видно, відповідь на питання “Чим замінити м’ясо на піст?” проста. Всі ці корисні продукти не дозволятимуть постуючій людині залишатися голодним, відчувати занепад сил або втрату енергії. Безумовно, це допоможе йому очиститися фізично та духовно.
У овочах також містяться білки, хоч і в невеликій кількості. Головна цінність овочів – у витаминах, мікроелементах та клітковині. Але не варто захоплюватися великою кількістю свіжих овочів. Така їжа для шлунка важка. Завдяки кулінарній обробці овочі стають більш засвоєними для людини. До того ж, для засвоєння вітамінів А та Е потрібні жири. Тому готуйте салати з овочів і заправляйте їх олією. А для приготування супів та гарнірів овочі бажано трохи обжарити.
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Всі матеріали розміщенні на сайті, виключно, для ознайомлення!