Швейцарські фахівці з Університету Берна та Центру електроніки та мікротехнологій CSEM розробляють нову сенсорну технологію, здатну вивести складні хірургічні операції на хребті на новий рівень безпеки, передає sutura.org.ua

Операція з ручної стабілізації хребта, під час якої уражені хребці закріплюються за допомогою спеціальних трансплантатів — клаптів на ніжці — стає все більш поширеною через загальне старіння населення та зростання спінальних захворювань. Однак, ця процедура закінчується неудачею у 15% випадків через свою складність — винти не потрапляють у центральну частину хребця або їх кінчики виступають зовні, зачіпаючи сусідні тканини та нерви.

Нова роботизована дриль, оснащена сенсорами, здатна «промацувати» тривимірний ландшафт хребця і, в поєднанні з електроміографічним дослідженням, дозволяє уникнути невірних влучень, будь то нерви або краї кісток, повідомляє Engineer.

Високошвидкісні датчики визначають товщину кісток і наявність нервів, звіряють цю інформацію зі зробленими до операції знімками і дають можливість хірургам точно розташувати клаптики на ніжці. Вперше у нейрохірургів з’явилася можливість отримувати дані в реальному часі про те, куди спрямовувати свердла. Хірургічний робот діє з надзвичайною точністю і справляється з завданням набагато швидше за людину, що дозволяє уникнути пошкоджень і ускладнень, а також звести до нуля відсоток неудалих операцій.

“Ми вважаємо це майбутнім спінальної хірургії”, – заявив Андреас Раабе, один з керівників проекту.