Що таке родимка та як вона з’являється?

Родимка – це пігментне утворення на шкірі. Воно може бути як уродженим, так і набутим. Цікаво, що родинки можуть бути не тільки світло-коричневого або темно-коричневого кольорів, а ще й чорного, фіолетового, червоного, наприклад, інформує sutura.org.ua

Сприяє появі родинки скупчення пігменту, який перетворюється на меланоцит. Меланоцити виконують захисну функцію, оскільки виділення меланіну є відповідною захисною реакцією організму на ультрафіолетове випромінювання. До речі, саме від меланіну залежить колір нашого волосся, очей та шкіри.

Причини появи родинок:

  • Спадковість може спричинити появу родинок.
  • Гормональні збої або сплески (стрес, хвороба, пологи тощо).
  • Пігментація шкіри, при впливі на неї ультрафіолету (сонечка).

Важливо знати, що родинки з’являються переважно у дітей віком до 10 років.

Які родинки потрібно удаляти?

Ті, що збільшуються. Тобі обов’язково повинна насторожити родимка, діаметр якої досяг 5 мм. Треба терміново звернутися до онколога!

Заважають ті. Якщо вона заважає тобі і чіпляється за одяг.

Ті, які мають нечіткий контур. Не варто бити тривогу та панікувати. Сходи перевіритися, за піт, адже не б’ють.

Ті, які сверблять. З цим усе ясно. Тобі ж дискомфортно, а отже, варто перевірити.

Ті, які кровоточитимуть. Дозволяємо трохи поістерити і негайно вирушити до лікаря.

Ангеліна:

Я видалила 2 родинки, вони обидві перебували на спині. Відаляти не хотіла і ніколи про це не думала, але випадково зачепила одну з них нігтем і вона частично відпала. Я одразу поїхала до свого дерматолога, яка і порадила, що треба усунути. Це тривало хвилин 5. Після цього процесу вона запропонувала вилучити ще одну, яка була поруч. Я погодилася, бо вона мені мешала. Загоїлося дуже швидко, на місці 1 родимки залишився маленький шрам, але його майже не видно. Результатом я дуже задоволена, планую вилучити ще 2.

Видаляти родимки зовсім не страшно, але це не обов’язкова процедура. Підійди до питання дуже відповідально і проконсультуйся з лікарем, якщо у тебе є підозри щодо утворень на тілі.

Також, пам’ятай: загоряти треба з розумом. Використовуй креми з SPF захистом та вибирай косметичні засоби, які допоможуть уберегти шкіру від небажаних утворень.