Онкологи займаються вивченням різних ракових опухолей протягом багатьох десятків років, передає sutura.org.ua На сьогоднішній день їм багато що відомо про природу, розвиток та причини виникнення онкології, проте більш «глибокі» механізми розвитку у людини ракових опухолей маловивчені.

Нещодавно онкологам вдалося встановити пряму залежність глюкозою, яка потрапляє до організму людини, і зростанням онкологічних утворень. Як виявилося, ракові клітини беруть більшу частину енергетичних запасів з розщепленої глюкози. Слід зазначити, що цей процес схожий на те, як відбувається розщеплення та поглинання енергії у здорових клітинах людини.

Іншими словами, сахар є найкращим стимулятором зростання злоякісних утворень.

До таких висновків вчені пройшли на підставі висновків масштабного дослідження, яке проводилося протягом дев’яти років. Медики проводили дослідження із застосуванням дріжджів, клітини яких у своєму складі містять ті самі білки, що і онко-клітини. Дріжджові клітини поглинали глюкозу з неймовірною швидкістю, що призводило до їх неконтрольованого зростання. Провівши аналогію, вчені прийшли до висновку, що цукор є «кращим» стимулятором для зростання раку.

Дані дослідження, як сподіваються самі вчені, надалі дозволятимуть розробляти індивідуальні системи харчування та дієти для людей, які страждають від онкологічних захворювань.