Роздільне харчування було на піку популярності у 80-х та 90-х. Раціон був розроблений американським лікарем Вільямом Хеєм. Деякі переконують, що їм вдавалося скинути до 20 кілограмів зайвої ваги всього за три місяці.

Протягом довгої години правила роздільного харчування пішли в небуття. Однак тепер вони знову повертаються в записні книжки жінок, які мріють погладшати.

Особливість цієї дієти полягає в тому, що потрібно розуміти, що і з чим можна їсти. Тому необхідно вживати кожний продукт тільки з рядом продуктів, які з них поєднані.

Для початку потрібно навчитися розрізняти їжу. Наприклад, білки – курка, яйця, сир; вуглеводи – каша, макарони з твердих сортів пшениці, вівсянка; жири – олія; клітковина – це овочі та фрукти. Відразу ж потрібно запам’ятати, що білки в жодному разі не можна їсти з вуглеводами та жирами. Також не дозволяється їсти два різні види білка одночасно: курка і сир, як приклад.

Для того, щоб схуднути, не дозволяється їсти солодощі (припустимо лише ложечка меду). Основою раціону повинні стати овочі та фрукти.

Спершу, здається, що все це запам’ятати нереально. Однак не все таке страшно. Вісь зразкове меню на день при роздільному харчуванні.

• Завтрак: вівсяна каша (на воді) та чашка чаю або кава (без цукру)
• Перекус: фрукти (наприклад, два яблука)
• Обід: салат з овочів без заправки+ відварна курка (або шматочок риби)
• Полудень: 100 г сиру або склянку кефіру
• Ужин: салат з овочами м’яса (курка або риба).

Можна також експериментувати: на завтрак їсти замість каші, макарони чи яєчню; на перекус вибрати будь-які фрукти (але не більше 200 грамів), на обід – різні види овочів з куркою чи рибою; на полуденок можна дозволити собі фрукти; на вечерю – знову ж таки великий вибір (у тому числі запечені овочі, кабачки, баклажані) тощо.

Між прийомами їжі повинен бути певний проміжок години – чотири-п’ять годин. Їсти важливо не менше трьох разів на день. Завтрак повинен складатися із повільних вуглеводів.
Крім того, необхідно багато пити не менше двох літрів води на день, не враховуючи кави та чаю. Необхідно забути про соки в пакетах та солодкій газованій воді.

І не варто забувати про мотивацію, яка є головним елементом будь-якої дієти.