Кінець літа – час збору лікарських рослин!, передає sutura.org.ua

Є захворювання, при яких трави діють так само швидко, як ліки, але при цьому не мають небажаного дії на організм.

Незважаючи на те, що фітотерапія (лікування лікарськими зборами) вважається нетрадиційною медициною, багато плодів і рослин офіційно визнані лікарськими засобами, — розповідає фахівець з фітохімії кандидат фармацевтичних наук.

— Їх лікувальну дію підтверджено не лише лікарською практикою, а й клінічними випробуваннями, тому ефект від їх застосування гарантувань.

Горобина — для зміцнення судин

Відомо понад 100 сортів горобини. Найцінніша різновид — рябина чорноплідна (аронія), яку садівники цінують за невибагливість та високу врожайність, а фітотерапевти через високий вміст флавоноїдів, що володіють здатністю зміцнювати стінки кров’яних сосудів, підвищувати їх еластичність та знижувати проникність.

Чорноплідна горобина також ефективно знижує артеріальний тиск. Однак слід пам’ятати, що при деяких станах серцево-судинної системи прийом аронії може викликати різке зниження артеріального тиску. Тому у великих кількостях вживати чорноплідну горобину небажано.

Рецепт

Столову ложку висушених ягід заварити склянкою кропу, настояти 30 хвилин, приймати по 0,5 склянки 2-3 рази на день.

Кабачок – замість сечогінних

Цей низькокалорійний овоч (в 100 г — 27 ккал) завдяки високому вмісту клітковини створює ілюзію тривалого насичення. Кабачки легко засвоюються, тому входять до складу всіх дієт при запальних захворюваннях шлунка, кишечника, печінки (гепатит, холецистит, жовчнокам’яна хвороба).

Кабачок має сечогінну дію, що незамінне при серцево-судинних захворюваннях, які часто супроводжуються набряками. Найбільш корисні невеликі кабачки (10-15 см), у яких міститься максимальне кількість корисних речовин.

Рецепт

Запечені кабачки: молодий кабачок очистити, нарізати кружальцями, злегка посолити, полити олією. Запікати у духовці (10 хв) або мультиварці (7 хв). Готову страву прикрасити зеленню.

Чага – для профілактики раку

Багаторічний гриб-паразит, який найчастіше росте на стволах беріз. Чага багата мінеральними солями, біологічно активними речовинами та органічними кислотами. Визнана офіційною медициною – на основі чаги випускається ліки.

У фітотерапії настоянку чаги давно використовують для профілактики (але не для лікування!) онкологічних захворювань.

Рецепт

100 г чаги залити 1 л кип’яченої води та витримати 6 годин. Розм’яклу чагу розтерти, замочити в 1 л теплої води, настоювати в темному поміщенні. Процідити, приймати по 1/3 склянки 3 рази на день.

Селера – замість віагри

Сельдерей більше відомий як ароматна спеція, здатна підкреслити смак будь-якої страви. Однак крім цього він славиться своїми цілющими властивостями, про які писали ще Сократ та Авіценна.

Зокрема, сельдерей відомий тонізуючу дію на чоловічий організм (за що його нерідко називають «городньою віагрою»). При регулярному вживанні сельдерея підвищується рівень гормонів, відповідальних за потенцію.

Щоб прийом селери був максимально ефективним, рекомендується пити свіжовичавлений сік або вживати у сирому вигляді. Сельдерій також здатний позбавляти від неприємного запаху рота — для цього треба добре розжувати лист або стебло рослини.

Селер має сечогінну та протизапальну дію, тому його слід вживати людям з надмірною вагою, при порушенні функції нірок, хронічному запорі, метеоризмі.

Рецепт

Два стебла селери вичавити в соковижималці, змішати з морквяним соком (у чистому вигляді у соку селери специфічний смак) і випити свіжим.

Малина – замість аспірину

Малина – корисна ягода, в якій міститься саліцилова кислота. Вона діє подібно до аспірину (ацетилсаліцилової кислоти) — знімає запалення, знижує жар, знеболює та розріджує дах. При цьому малина позбавлена ​​побічної дії аспірину, який при тривалому застосуванні може пошкодити слизову оболочку шлунка, і тому безпечна для людей з виразковою хворобою та гастрит.

Саліцилова кислота в малині зберігається і після термічної обробки, тому ягоду рекомендується не тільки є свіжою (в розумній кількості, оптимально — 0,5 склянки), а й заготовляти на зиму — у вигляді варення, джему, компоту. Найбільш виражений лікувальний ефект надає сушена малина (свіжі плоди протизапальною та жарознижувальною дією не володіють), яка зберігає свої корисні властивості протягом року.

Малина багата на фолієву кислоту, яка підвищує шанси на народження здорового дитини.

Рецепт

Малиновий чай від застуди: 1 столову ложку сушених ягід заварити 200 г окропу і пити як чай.