Знижка - 10% на весь медичний одяг по промокоду HALAT5
Середземноморська дієта найбільш ефективна і корисна
Мабуть, жодна дієта не отримала так багато схвальних відгуків вчених, лікарів та дієтологів, як середземноморська дієта. Цієї системи харчування дотримуються Пенелопа Крус і Софі Лорен. Обидві актриси називають середземноморську дієту секретом своєї краси та гарного здоров’я.
Вчені з Колумбійського університету дійшли висновку, що середземноморська дієта корисна для здоров’я нірок. Крім того, при цій дієті знижується ризик серцевих нападів і інсультів. підвищення концентрації в організмі сироватки остеокальцину, яка зміцнює скелет.
Французький парадокс
Середземноморська дієта – це не певна система живлення чи набір правил та інструкцій. Це, насамперед, харчові звички та принципи людей, які живуть у країнах Середземномор’я. Сам термін “середземноморська дієта” був запроваджений у середині XX століття американськими дієтологами Анселом та Маргарет Кейс.
Дієта стала популярною завдяки так званому “французькому парадоксу”. Незважаючи на те, що жителі півдня Франції постійно вживають висококалорійну їжу, вони набагато рідше страждають на захворювання серцево-судинної системи, якщо жителі інших регіонів, які їдять набагато менше жирної їжі.
Деякі вчені пов’язують цей парадокс із любов’ю французів до червоного вина. Вони щодня випивають один-два бокали під час їди. З 1978 року французький професор Сержа Ренод проводив дослідження 36 тисяч французів, щоб визначити, як вживання червоного вина впливає на стан здоров’я жителів Франції.
1991 року в інтерв’ю американському телеканалу Ренод озвучивши результати своїх досліджень. Результати дослідження показали, що люди, які випивають один-два бокали червоного сухого вина на день, набагато рідше страждають на серцево-судинні захворювання, ніж ті, хто випивають більше або менше алкоголю. До речі, ця заява викликала підвищення рівня продажів червоних вин у США.
5 принципів середземноморської дієти
До Середземноморського регіону входить 16 країн. У правилах і принципах харчування мешканців цих країн багато відмінностей, проте, вчені виділили основні схожі правила, які й складають основу меню середземноморської дієти.
1. Для змаження та заправки салатів використовується виключно оливкова олія.
2. Більше риби, менше м’яса. Свинину, яловичину чи баранину вживають досить рідко, тоді як курятина, гусятина та яйця споживаються майже щодня.
3. Йогурти зі знятого молока, необов’язково знежирені, та сири з низьким відсотком жирності типу моцарелі, феті, халумі, цфатського сиру.
4. Свіжі овочі: помідори, баклажані, болгарський перець, цукіні, а також свіжа зелень – чебрець, розмарин, орегано та базилік.
5. Висока частка плодів, овочів, картопля, бобів, горіхів, насіння, хліба та інших хлібних злаків.
Незважаючи на те, що вчені довели позитивне вплив червоного вина на організм людини, все ж таки дієтологи не наважуються відкрито радити цей інгредієнт, як складову частину середземноморської дієти.
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Всі матеріали розміщенні на сайті, виключно, для ознайомлення!