Знижка - 10% на весь медичний одяг по промокоду HALAT5
Серце, мозок і психіка: кому підходить кофе, а кому ні
Чи шкодити кава серцю, але чи допомагає вона мозку? Наука не згодна. Однак позитивні дослідження стають дедалі більш поширеними. Для кого улюблений напій має позитивний ефект?
Чи варто нам пити кофе? Багато хто відчуває почуття провини за своє здоров’я. Переконання в тому, що кофеїн – це навантаження для серця та фактор ризику серцевого нападу та інсульту, надто глибоко. Тому кава-голіки повинні бути особливо задоволені останніми відкриттями: дослідження підтверджують, що гарячий напій має набагато більш позитивний вплив на мозок, обмін речовин і навіть на серце та кровообіг.
Проте є обмеження. Не всі можуть переносити чорний напій та його активні інгредієнти, особливо кофеїн та хлорогенову кислоту. Це стосується не лише дітей, які все одно не люблять цей “гіркий відвар”. Деякі дорослі генетично не пристосовані до вживання кофе. Однак найчастіше питання кількості полягає в тому, чи викликає кофе прискорене серцебиття або біль у животі. Якість також грає роль: ті, хто звертає увагу на високоякісні зерна, отримують не тільки плюси з погляду смаку.
Кава та здоров’я: так кажуть дослідження
Вчені з Єдинбурзького університету опублікували результати 201 оглядового дослідження кави та здоров’я у British Medical Journal. Вони виявили 19 позитивних ефектів для здоров’я. Наоборот, негативних ефектів було лише шість. У дослідженні йдеться:
“Кава є складною сумішшю з більш ніж 1000 біологічно активних сполук, що мають потенційно терапевтичну, антиоксидантну, протизапальну та протиракову дію”.
Найкраща година для кофе
Нейробіолог Стівен Міллер з Меріленда (США) вважає, що вживання кави в невідповідну годину не чинить стимулюючого ефекту. Коли рівень кортизолу в організмі і, отже, природний рівень пильності максимальний між 8 і 9 годинами ранку, кофеїн мало що може зробити. За словами Міллера, схоже, що з полудня до 13:00 і з 17:30 до 18:30. Тому ідеальна година для підбадьорливої чашки кави – Ранок з 9:30 до 11:30.
Джерело news24.in.ua
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Всі матеріали розміщенні на сайті, виключно, для ознайомлення!