Сахарами називаються всі прості вуглеводи: сахароза, глюкоза, фруктоза, мальтоза, галактоза. Сахари бувають природними — ті, що містяться в необробленій їжі. Додані (або вільні) — ті, що входять до складу їжі після обробки, інформує sutura.org.ua

Цукор людині необхідні, але потрібне кількість ми отримуємо через їжу: фрукти та овочі, крупи і навіть молоко. А ось споживання доданих цукрів, за рекомендацією ВООЗ, не повинно перевищувати 10% від добової калорійності раціону. Але що буде, якщо повністю відмовитися від доданих цукрів?

Перші симптоми “ломки” ви відчуєте в середньому через три дні. Ви будете пристрасно бажати з’їсти щось сладке, виникне занепокоєння і в рідкісних випадках навіть депресія. Може відчуватися занепад сил, запаморочення.

Цей стан триватиме близько тижня. Максимум — два, якщо до цього у вашому рационі було багато сладких продуктів: шоколаду, печива та пирожних, газованої води та пакетованого соку. Якщо ж до цього ви не злоуживали джанк-фудом, вже через тиждень після повної відмови від цукру ви відчуєте підйом сил і настрою.

Перший результат ви відчуєте за тиждень. Далі – більше за місяць ваш організм повністю звикне до здорової їжі. Ви перестанете відчувати пориви з’їсти щось сладке і, самі того не усвідомлюючи, пристраститесь до білкової їжі та зелені.

Через три місяці ваша шкіра стане чистішою, а вага стабілізується. Підвищиться концентрація уваги. Ви нарешті відчуєте справжній смак продуктів і навчитеся насолоджуватися ним.

Через рік без цукру значно зменшиться ризик серцево-судинних та ракових захворювань, діабету та псориазу, а ще ви схуднете природним шляхом. Подібний досвід описала у книжці “рік без цукру” американка Єва Шауб.