Що буде з мозком, якщо не спати?
У добі всього 24 години. З них до 10 годин люди зазвичай сплять. Але часу на звичайні справи – роботу, особисту життя, друзів – здається мало. У деяких виникає питання – а можна відмовитися від сну на догоду важливим промовам? Що ж у такому випадку відбувається з мозком, якщо не спати? Давайте розберемося у матеріалі.
Втрата пам’яті
Однією з важливих частин мозку назвемо гіпокамп. Розташований у скроневій частці кору великих півкуль. Він відповідальний за розпізнування та зберігання в короткочасній пам’яті інформації, отриманої під час неспання. На думку вчених, уві сні мозок так само активний, як при запам’ятовуванні, щоб людина краще могла зберігати отриману інформацію. Не спіть? Довготривала пам’ять сильно страждатиме.
Гнів
Негативні переживання стануть набагато сильнішими та яскравішими, якщо не спати. Шлюб сну впливає на емоційну нестабільність. Людина стає роздратованою, злою, агресивною, можливі спалахи гніву. Звідси конфлікти із близькими, колегами, друзями. Вся справа у порушенні зв’язків між ділянками мозку. Добре відпочиваючий мозок матиме зв’язок між мигдалеподібним тілом, структурою в лімбічній системі мозку, відповідальною за емоції, та медіальною префронтальною зоною кору мозку, яка допомагає керувати почуттями. Через дефіцит сну зв’язок розривається.
Фальшиві спогади
Невідпочиваючий головний мозок не здатний правильно кодувати спогади через функціональнiсть гiпокампу, префронтальної корi, тім’яних часток. У вірну інформацію після безсонних ночей вклинюються помилкові спогади.
Мозок всихає
Менше спіть – менший мозок. Зменшуються в обсязі фронтальні, тім’яні, височні долі. Щоправда, доказів, що у всьому винна відсутність сну, досі немає.
Невиразна мова
Добре відпочив, у мозку відмінно працює висока частка, де розташовані мовні центри.
Втрачається зв’язок з реальністю
Концентрація втрачається з різних причин. Мало спати – одна з них. Від цього відбувається відхилення від норми в роботі таламуса, тім’яних часток. Ми починаємо відволікатися при втраті інтересу, сповільнюється обробка візуальної інформації, від чого і втрачається зв’язок із реальністю.
Багато їжі
Шлюб сну провокує обжерливість. Це позначається на фронтальній корі головного мозку, відповідального за прийняття рішень, а також мигдалеподібному тілі, важливому факторі у формуванні страху. Здатність до здорової оцінки ситуації притуплюється. Звідси – бажання зробити щось таке. Хтось шукає пригоди на п’яту точку, але більшість таки тягнеться до холодильника.
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Всі матеріали розміщенні на сайті, виключно, для ознайомлення!