Що може стати пусковим механізмом гіпертонії

Головна / unsorted / Що може стати пусковим механізмом гіпертонії

Артеріальна гіпертонія – одне з найчастіших захворювань. Чим старший вік, тим вищий ризик її виникнення. Наприклад, після 60 років більше 40% людей страждають на це захворювання, а після 70 років — більше 60%.

У більшості випадків причина виникнення цього небезпечного захворювання залишається невідомою, і тоді її називають гіпертонічною хворобою. Іноді все ж таки вдається встановити причину гіпертонії, тоді її називають симптоматичною (вторинною).

Симптоматична артеріальна гіпертонія може бути наслідком захворювання нірок, сосудів нірок, щитовидної залози, вад серця та судин.

Лікарі все частіше кажуть, що пусковий механізм, причина гіпертонії – нервне перенапруження. Тому, щоб не піддавати собі ризику, доводиться змінювати спосіб життя і переглядати пріоритети.

На фізіологічному та хімічному рівнях підвищення тиску – це природна реакція організму на опасность чи стрес. У даху викидається адреналін, серце починає колотитися, сосуди звужуються, м’язи скорочуються, а тиск підвищується. Однак у сучасному світі наше тіло відчуває таке стресове навантаження постійно, через що підвищений тиск стає не захисним механізмом, а прямою загрозою.

Гіпертонія може довгі роки протікати непомітно. Згодом можуть з’явитися головні болі, що супроводжуються нудотою, рвотою, серцебиттям, миготінням «мушок», носовими кровотечами, болями в ділянці серця. Якщо при цих симптомах людина зазнає сильного стресу – можна “заробити” гіпертонічний криз.

Потрібно пам’ятати, що у людей з підвищеним артеріальним тиском у 7 разів частіше виникає інсульт, у 4 рази частіше – ішемічна хвороба серця, у 2 рази частіше – ураження сосудів ніг. Усіх цих ускладнень можна уникнути, якщо підтримувати тиск на нормальному рівні і намагатися не нервувати.

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Всі матеріали розміщенні на сайті, виключно, для ознайомлення!