Така «холодна напасть» так і не змогла бути поясненою з наукової точки зору досі.

Відомо, що таким проявом найчастіше страждають жінки у віку від 15 до 45 років. Чоловіки ж мерзнути вдвічі рідше, ніж представниці слабкої статі. І то – лише після 50 років.

Відомо, що перемерзання пов’язане з тим, що у дрібних капілярах кінцівок таких людей починається спазм, через який припиняється надходження крові. В окремих випадках такий стан загострюється і це вже кваліфікується, як “хвороба Рейно”. При цьому у людей часто спостерігається повторюваний холод кінцівок, коли шкіра рук і ног спочатку блідне, потім стає синюватою, німіє. В окремих випадках спостерігаються пульсуючий біль та поколювання.

Тим, хто страждає на хвороби Рейно, відомо, що позбутися від неї неможливо. А ось запобігти її прояв цілком можливо. Для цього існує кілька правил, яких потрібно дотримуватись.

Для початку запам’ятайте: завжди перевіряйте рукою температуру води – струмінь холодної води може спричинити спазм.
Постійно стежте за своїм одягом та носіть його за погодою. Навіть якщо ви плануєте вибігти з будинку, офісу на кілька хвилин, обов’язково накиньте на собі щось тепле.

Голова і руки завжди повинні бути надійно захищеними від холоду. Купувати взуття потрібно з повітряною прокладкою” – вона не повинна бути тісною, ідеально буде носити її на шерстяний шкарпетку. .

Доведеться відмовитися від сигарет – пам’ятайте, що нікотин звужує судини і може спричинити спазм дрібних капілярів.

Гімнастика піде тільки на користь – активні фізичні вправи допоможуть “пригнати” тепло до холодних рук. Добре порозмахувати руками, покрутити їх униз – назад, уперед – униз. Ідеальна швидкість – 80 оборотів за хвилину. В організмі під час таких вправ виникають відцентрові сили, які одружують кров на пальцях рук і ног, зігріваючи їх.