Знижка - 10% на весь медичний одяг по промокоду HALAT5
Що робити, якщо ти згоріла на сонці? 9 порад по боротьбі з опіками
У найгіршому випадку в тобі буде ще сильна жажда і жар – але недовго. Від одного опіку наслідків не залишиться, але вже є статистика, що п’ять і більше у віці 15-20 років підвищують ризик розвитку меланоми аж на 80%! У старшого віку – на 30-50%. І дуже важливо правильно діяти, якщо ти таки не вбереглася і отримала опік., передають новини sutura.org.ua
1, Не виходь на вулицю
Опіки виявляються через кілька годин після відходу з сонця. Якщо в тебе є підозра, що згоріла шкіра, сиди вдома. Пісок, солона вода та хлорка дратують шкіру, а також посилюють біль та ризик отримати інфекцію. Якщо ж ти не можеш заставити собі піти з пляжу, хоча б нанеси на шкіру крем від загару з активністю від 30 SPF. Причому не тільки на пошкоджені ділянки, а й на всі інші відкриті поверхні тіла: те, що там уже є засмага, тобі не врятує. Пересядь у тінь і одягнись або накрийся рушником, а також одягни шляпу.
2. Прийми прохолодний душ
Він зніме відчуття того, що ти вся гориш. Можна нанести гель для душу з екстрактом сої або вівса. Гаряча вода висушує шкіру і робить тобі боляче.
3. Прикладіть лід до згорілих місць
Ти ж не можеш поселитися в холодному душі на найближчі три дні. Лід залиши на місці на п’ять хвилин, прикладай при необхідності кілька разів на день.
4. Намаж пошкоджене місце
Правильний крем допоможе шкірі швидше зажити. Дуже хороший варіант — алое віра, його екстракт не лише загоює, а й охолоджує шкіру. Якщо говорити про аптечні варіанти, підійде гідрокортизонова мазь. Якщо поблизу немає нічого, вибери найнатуральніший варіант з наявних: овес і соя — відмінно, а ось парфумовані віддушки тільки гірше робити.
5. Стався до шкіри дбайливо
На годину відмовся від масок, лікувальних засобів від висипки, антивікового догляду та коштів з лідокаїном та бензокаїном: незважаючи на болезаспокійливий ефект, вони можуть спровокувати висипання та навіть пухирі на пошкодженій шкірі. Крем для обличчя можна використовувати, але бажано для чутливої шкіри. І жодної косметики!
6. Пий більше води
Саме перебування на сонці сприяє появі жажды, плюс вода випаровується з пошкодженої поверхні. Але важливо пити саме воду, а чи не алкоголь.
7. Прийми ібупрофен
Навіть якщо тобі майже не боляче, вважається за корисне випити таблетку ібупрофену в перші пару годин після опіку і ще одну через 4-6 годин. Він зменшить неприємні відчуття і змусить клітини організму швидше відновлювати пошкоджений ділянку.
8. Носи вільний одяг
Обтягуючі футболки та резинки на шортах тільки погіршатимуть стан згорілих ділянок. Вибери одяг, який майже не стосується шкіри, наприклад, білизна без бретелів, якщо згоріли плечі. Синтетика начебто нейлону та поліестеру буде трохи охолоджувати шкіру.
9. Не чіпай пухирі
Якщо ти сильно згоріла, намастий пошкоджені ділянки і забинтуй. На ніч бажано зняти всі пов’язки, щоби шкіра дихала.
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Всі матеріали розміщенні на сайті, виключно, для ознайомлення!