Знижка - 10% на весь медичний одяг по промокоду HALAT5
Що робити, якщо весь час гнути в сон вранці, і розповідаємо, як побороти це почуття
Для сучасної людини, що живе повною життям, проблема недосипу чи не найбільш животрепетна. Ми з’ясували, що робити, якщо весь час гнути в сон вранці, і розповідаємо, як подолати це почуття, інформує sutura.org.ua
Випийте кофе по-науковому (№1)
Говорять, що короткий сон після чашечки кофе допомагає посилити ефект від напою в кілька разів. Мікросон, саме так називаються ці 15-20 хвилин у постелі, допомагає відновити сили та підготувати організм до дії кофеїну. Механіка подібної power nap техніки наступна: ви випиваєте невелику філіжанку міцної кави (для більшого ефекту можна ще закусити гірким шоколадом), і лягайте спати, ставлячи будильник максимум на 20 хвилин, щоб устигнути стати до настання фази глибокого сну. Саме до години пробудження кофеїн почне діяти на організм, а сон посилить підбадьорливий ефект.
Пожуйте м’яту (або щось з м’ятою)
А якщо м’яти під рукою немає, то цілком згодиться ментолова жувальна резинка, тим більше, що і ефект від неї буде вдвічі яскравішим. Ментол сам по собі діє як енергетик, збуджуючи організм, а жувальні рухи активізують мозок, який починає думати, що зараз необхідно буде розпочати процес перетравлення їжі. Для цього він виробляє інсулін, який і викликає відчуття бадьорості.
Випийте кофе по-науковому (№2)
Існує також правило, що не можна пити кофе протягом години після пробудження. Нещодавні дослідження показали, що в цей проміжок години в нашому організмі відбувається вироблення кортизолу, який і допомагає організму прокинутися. Кофеїн же заважає цьому природному процесу, блокуючи вироблення згаданого гормону “стресу”. Як наслідок, організму потрібно більше години на відновлення звичного ритму після сну, і ми ще довго клюємо носом, навіть уже сидячи перед монітором робочого комп’ютера.
Помийте руки
У буквальному сенсі обполосніть кисті холодною водою. Чи не обличчя, не голову, не тіло, але саме руки. Такий прийом дозволяє швидко прийти до себе і добрий не тільки, як метод боротьби з сонливістю, але і якщо є бажання охолодити собі в спеку, а також, щоб зняти нервне напруження у стресовій ситуації. Подібна реакція пов’язана з тим, що наші руки мають точки-сполуки зі всім нашим організмом (вгадайте техніки східного масажу).
Зробіть масаж
Наше тіло має кілька точок, помірний тиск на які дозволяє посилити циркуляцію крові в організмі, що в тому числі призводить до позбавлення від сонливості. Зробіть собі масаж, повільно круговими рухами натискаючи на верхівку, задню частину шиї, мочки вуха, крапку між великим і вказівним пальцем і область під колінами.
Сядьте на дерев’яний стілець
Або залізний, чугунний, пластмасовий – на який завгодно, але тільки не на м’який і тим більше не на крісло чи диван. Ваше завдання – створити собі на годину максимально незручні умови існування. Жорстка поверхня, на якій Ви тимчасово (це важливе слово) будете сидіти, викличе у вас почуття дискомфорту, і сон зніме, як рукою, бо спати, коли не зручно, абсолютно не хочеться.
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Всі матеріали розміщенні на сайті, виключно, для ознайомлення!