Знижка - 10% на весь медичний одяг по промокоду HALAT5
Що робити у разі сонячного удару
Сонячний удар-серйозне випробування для організму: він шкодить нервній системі, а період одужання довше, ніж при тепловому ударі. Однак і тепловий удар – не найприємніший стан. Він може трапитися, якщо довго стоять у заторі, перебувати у задушливому поміщенні, займатися спортом чи іншою фізичною активністю у щільній чи синтетичній одязі тощо.
Найбільше ризикують постраждати від перегріву діти, люди похилого віку і ті, хто має лишній вагу та проблеми з серцем чи тиском. Любителі міцних напоїв також у групі ризику.
Симптоми і перша допомога
Симптоматика сонячного та теплового удару схожа з проявами відруєння. Це сильний головний біль і запаморочення, тошнота, рвота, раптова слабкість, задишка, сонливість, частий слабкий пульс. У людини може почервоніти шкіра обличчя та тіла, піднятися висока температура, в окремих випадках спостерігаються судоми або знепритомлення.
Без допомоги лікаря у цьому випадку не обійтися. Обов’язково викликайте швидку!
Поки вона в дорозі, перенесіть людину в прохолодне місце або в тінь, зніміть або розстібніть одяг (особливо якщо він щільний, тісний або синтетичний), забезпечте приплив повітря і накрийте потерпілого холодним мокрим простирадлом.
Прикладайте до лоба і потилиці щось холодне (лід, мокрий рушник), по можливості поливайте тіло холодною водою або допоможіть прийняти холодну ванну. За необхідності привести до свідомості дайте понюхати нашатирний спирт. Решту зробити лікар.
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Всі матеріали розміщенні на сайті, виключно, для ознайомлення!