У світі є люди, які ніколи не сплять. Перший випадок фатального сімейного безсоння вразив світ у 1984-му році, коли п’ятдесятирічний італієць на ім’я Сільвано, що не мав до цього жодних проблем зі сном, зареєструвався у відомій клініці вивчення сну. Він повністю втратив здатність спати.

Для більшості з нас термін “безсоння” означає, що ми протягом кількох годин не можемо заснути. А люди, які страждають вищевказаним розладом сну, не в змозі спати взагалі, і це триває місяцями. Людина, чиє прибуття в клініці Болоньї наробило стільки галасу, померло після чотирьох місяців офіційно задокументованого безсоння. Як тоді, так і зараз лікарі не можуть встановити точну причину його захворювання.

Сім’я Сільвано, і близько сорока інших сімей по всьому світу, мають певну генетичну мутацію. Майже всі члени потерпілих сімей повідомляли, що вони іноді не сплять цілу ніч, проте хвороба починає розвиватися лише в окремих випадках. Тоді вона набуває хронічної форми, і стає небезпечною для життя. Офіційному діагнозу 1984 року передував цілий потік неофіційних смертей. У 70-х роках племінниця Сільвано раптово почала втрачати здатність спати і померла через рік після початку захворювання. Снодійне та інші ліки їй не допомогли. Через деяку годину після її смерті у її сестри був виявлений той самий набір симптомів. Чоловік цієї жінки був лікарем. Він дуже злякався, і вирішивши подивитись на старі сімейні записи. Там він знайшов безліч повідомлень про членів сім’ї, які померли від “епілепсії” та від “психічних захворювань”, симптоми їх хвороб, здавалося, відповідали одному і тому ж шаблону. Знайшлося безліч далеких родичів, які бачили, як члени їх сімей помирають від безсоння.

Генетичне тестування показало, що половина членів сім’ї Сільвано – носії мутантного гена. Більшість із них залишалися здоровими всю життя. А тих, хто втратив здатність спати, ждало страшне майбутнє. Через безсоння в організмі вироблявся особливий білок, який починав руйнувати структуру мозку. Коли лікарі оглянули мозок Сільвано, в ньому виявилося безліч крихітних отворів. Коли безсоння триває дуже довго, пацієнт застряє на тонкій межі між сном і реальністю, втрачає здатність адекватно сприймати дійсність, і врешті-решт вмирає.

Наразі лікарі проводять дослідження, щоб допомогти таким людям.