У чоловіків у віці після 45 років спостерігається помітне та необоротне зниження тестостерону в організмі в середньому за рік рівень тестостерону знижується на 2%. Зниження взагалі починається після 30 років, а чоловіки починають відчувати його лише після 45 років. Чому такий важливий тестостерон і в чому виявляється зниження його рівня?

Важливо знати і пам’ятати, що тестостерон – це базовий гормон, який безпосередньо впливає на розвиток статевої системи, формування м’язів, кісток і волосся. При цьому рівень тестостерону регулює голосовий тембр, сексуальне збудження і безпосередньо відбивається на виробленні насіння. Коли падає рівень тестостерону в організмі, у чоловіків порушується постава, обмін речовин, як наслідок, чоловік втрачає форму, а з часом чоловічу силу та здатність до продовження роду.

У чому ж причина наступу андропаузі? Вона, як би це не було сумно, полягає у вікових неминучих змінах. Занепад рівня тестостерону можуть викликати перенесені чоловіком інфекційні захворювання статевої сфери, постійна втома, нерегулярна або безладна статеві життя.

До симптомів настала андропаузі відносяться: зниження полового потягу, занепад сил, обширне потовиділення, підвищений або знижений тиск. Аналіз на тестостерон повинен показувати не нижче ніж 11 нмоль/л, якщо показник нижче означає вже проблему. Анализи чоловіки після 40 років повинні здавати якнайчастіше.

Існує безліч рекомендацій і народних засобів, які сприяють допомозі чоловікам у цьому делікатному харчуванні. Але є ще й комплекс управ, які допоможуть чоловікові довше залишатися в строю та жити повноцінною, насиченою життям.

У цьому випадку рекомендовані піші прогулянки свіжим повітрям, біг, їзда на велосипеді, присідання, плавання в басейні – рух посилює кровообіг і процес обміну в малому тазі і, як закономірність, у передміхуровій залозі. Та й всі види вправ, в яких задіяна тазова область, надають позитивний вплив на сечовивідну та статеву системи.

А тепер безпосередньо про вправи: у положенні сидячи потрібно розвести руки в різні боки, розкинути їх, і почати прогинатися, відчуваючи, як рухаються м’язи тазу. Проробляють такі управи 5-6 разів. Далі – у положенні стоячи підніміть одну ногу і поставте її на стілець, нахиляючись, згинайте ногу до відмови у колінні суглоби. Виконайте вправу 5-6 разів на одній нозі і на інший.

Станьте по стійці «струнко» і робіть нахилі у різні боки, не відриваючи руки від тулуба. Виконайте вправу 5-6 разів. У положенні лежачи на спині, зігніть ноги в колінах, обхопіть руками, відпустіть, знову лягайте на спину. Виконайте вправу 9-10 разів.

Пам’ятайте: дотримуючись правильного режиму харчування, дотримуючись простих рекомендацій щодо збереження здоров’я, можна відчувати себе молодим у будь-якому віку.