Питання про враження, які люди відчувають, перебуваючи між життям та смертю, завжди викликали гарячу дискусію та не менш гарячий інтерес, передає sutura.org.ua Група вчених з Університету Нью-Йорка вивчала подібні явища на близнюках у Європі та США. Учасники дослідження зіткнулися із зупинкою серця і були повернуті до життя. Таким чином, вдалося провести найбільше дослідження щодо питання життя після смерті.

Вчені виявили, що свідомість людини продовжує працювати після клінічної смерті. Багато з випробуваних добровольців розповідали, як вони спостерігали за лікарями та медсестрами, які намагалися їх врятувати, відтворювали діалоги медиків, що відбувалися поруч, та повідомляли подробиці, які вони просто не могли знати жодним чином.

Які функції тіла продовжують працювати після смерті

Згодом ці подробиці були підтверджені медичними працівниками, які проводили реанімаційні заходи. Наприклад, люди могли розповісти, про що говорили навколо них лікарі та медсестри, хоча самі пацієнти на той момент уже вважалися клінічно померлими та вже точно були без свідомості. Ці діалоги пацієнти згадували у всіх найдрібніших деталях.

Складно пояснити, яким чином це могло відбуватися, адже після того, як серце перестає працювати, зникають і всі рефлекси мозку. За процес мислення та переробки інформації від усіх п’яти чувств відповідає кора головного мозку, і її активність теж повністю відключається, коли людина фактично вмирає. Але отримана інформація дозволяє припустити, що після клінічної смерті в мозку продовжують здійснюватися якісь процеси. Дослідники найближчим часом спробують дати пояснення цьому явищу.