Знижка - 10% на весь медичний одяг по промокоду HALAT5
Щоб днів без депресій і тревог поменшало, потрібно більше рухатися
Згідно з американським дослідженням, фізично активні люди рідше відчувають симптоми розладів психічного здоров’я, навіть коли заняття являють собою виконання домашніх обов’язків, інформує sutura.org.ua
Дослідницька група вивчила дані опитування понад 1,2 мільйона дорослих американців. Учасники розповіли про свою фізичну активність за минулий місяць (крім діяльності на роботі). А також, скільки днів їхнє психічне здоров’я «не було добрим» через стрес, депресії та емоційні проблеми.
У середньому, за даними The Lancet Psychiatry, близько 3,4 днів на місяць стан психічного здоров’я був відзначений як «поганий». У тих учасників, які мали якусь фізичну активність поза роботою, в середньому було менше 1,5 дня поганого психічного здоров’я за місяць.
Для людей з історією депресії ефект виявився ще більшим. У цій групі у фізично активних людей (у середньому) на 3,8 менше днів поганого психічного здоров’я щомісячно, ніж у тих, хто нічого не робив.
«Люди, які тренувалися, мали краще психічне здоров’я, ніж ті, хто нічого не робив, особливо люди, які займалися від трьох до п’яти разів на тиждень, близько 45 хвилин», – розповів провідний автор дослідження Адам Чекруд (Adam Chekroud), дослідник-психіатр з Єльського університету (Yale University) у Нью-Хейвені, штат Коннектикут.
«У цьому дослідженні підтверджується широкий спектр переваг активності для здоров’я, незалежно від вашого віку, раси, статті, доходу або стану фізичного здоров’я. Все потроху допомагає – всього лише 30 хвилин – і шкірна група вправ, включаючи прогулянки, була пов’язана з більш низьким навантаженням на психічне здоров’я», – продовжив Чекруд.
Усі види вправ справляли вплив на те, як часто люди повідомляли про погане психічне здоров’я. Навіть домашні справи зменшують кількість поганих днів на 9,7%.
Сильний зв’язок був виявлений у командних видах спорту (22%-ве скорочення днів з поганим психічним здоров’ям порівняно з відсутністю вправ), потім ідуть аеробні та гімнастичні вправи (на 21%). Корисні та медитативні вправи, такі як йога та тай-чі, – вони на 23% зменшують кількість таких днів.
Що цікаво, зайва активність теж шкодить психічному здоров’ю. Тренування від 30 до 60 хвилин для психічного здоров’я корисніше, ніж одне заняття протягом 90 хвилин. При тривалій фізичній активності (більше 3 годин за сеанс) збільшувалася кількість днів із поганим психічним самопочуттям, порівняно з 45-хвилинними тренуваннями або навіть повною їхньою відсутністю.
Дослідження не ставило за мету довести, чи може фізична активність безпосередньо впливати на настрій. Можливо, більш щасливі люди займаються фізкультурою частіше, ніж ті, хто має психічні розлади або перебуває у стані стресу.
Інше обмеження дослідження полягає в тому, що вивчалося психічне здоров’я у широкому сенсі, а не специфічні розлади настрою. Доктор Гері Куні (Gary Cooney) з Гартнавельської Королівської лікарні (Gartnavel Royal Hospital), Глазго, Великобританія, зазначив: «Психічне здоров’я – це не термін, який дуже корисний у цьому дискурсі, я думаю, тому що це може означати будь-що. який або комбінацію стільки психічних розладів, включаючи депресію, тривожність, наркоманію, деменцію, шизофренію тощо».
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Всі матеріали розміщенні на сайті, виключно, для ознайомлення!