Знижка - 10% на весь медичний одяг по промокоду HALAT5
Сікне волосся
Сікне волосся – Стан волосся, що проявляється розшаруванням їх кінчиків або стрижнів. Виявляється на тлі сухості волосся, супроводжується їх розщепленням, тьмяним і неживим виглядом, сплутаністю, ослабленістю. Розшарування волосся призводить до їх ламкості, а потім і випадання. Правильний догляд та виключення несприятливих факторів у розвитку ламкості волосся (стреси, незбалансоване харчування, прийом деяких ліків, неправильне фарбування, гарячий фен, хімічна завивка, хлорована вода) дозволяють позбавитися проблеми.
Загальні відомості
Сікне волосся не є патологією, але найчастіше січені кінці волосся свідчать про захворювання внутрішніх органів. Агресивний вплив ззовні також призводить до перерізу кінчиків волосся, на частку вроджених патологій фолікула припадає 3-4%.
Основні причини січеного волосся
Тонкі і сухі волосся більш схильні до розшарування на кінчиках. Волосся довше 20-30 см схильні до перерізу спочатку через особливості їх життєвого циклу. В результаті тяжкості власної ваги, тривалого впливу на фолікул несприятливих факторів, він розшаровується біля своєї основи та порушується структура кератинових лусочок. Оскільки термін життя волосся в середньому близько 7-ми років, то в результаті одного разу отриманого стресу, наприклад у вигляді агресивного фарбування, волосся, що січеться, може турбувати протягом тривалого часу.
За даними сучасних досліджень у галузі трихології до перерізу волосся наводить часте фарбування, хімічна завивка, перепади температур, несприятливі умови екології. Хлорова або жорстка вода, вплив ультрафіолету, вживання деяких медикаментозних препаратів, незбалансоване харчування негативно впливають на стан волосся. При поєднанні кількох причин ймовірність того, що волосся почне розшаровуватися на кінцях, підвищується. Під час сушіння феном волосся не тільки піддається впливу гарячого повітря, але і травмується нагрітими зубами гребінця. Тому неправильне сушіння веде до травматизації волосяного стрижня і волосся починає сіктися.
Анемії, паразитарні захворювання, хронічні інфекції насамперед проявляються перетином волосся. Нестача вітамінів А, С, Е та В викликають погіршення стану шкіри, нігтів та волосся. Тому січене волосся – це не тільки естетичний недолік, але й ознака різних захворювань.
Прояви та діагностика січеного волосся
Кінчик волосся, що січеться, виглядає як розшарований, у вигляді волоті. Оскільки довжина волосся не однорідна, то посічене волосся помітне на загальному тлі волосяного покриву – стрижка виглядає неохайною, посічені кінчики волосся відокремлені від загальної маси. При розчісуванні волосся плутається і легко ламається. Іноді при значному перерізі волосся їх розчісування стає болючим, що веде до механічної травматизації та висмикування частини волосся. При стягуванні невеликої пасма волосся в джгут, що січеться волосся найбільш помітні, тоді як здорове волосся утворює джгут без кінчиків, що випадають.
Усім пацієнтам з січеним волоссям рекомендовано пройди додаткове обстеження, оскільки стрижка та процедури лікування волосся приносять лише тимчасовий ефект, якщо не буде скоригована основна причина. Найчастіше після проходження обстеження виявляються уповільнені хронічні захворювання.
Мікроскопія волосся та фолікулів дозволяє оцінити їх стан та виключити вроджену патологію – трихоптилоз, в основі якої лежить спадкова гіпофункція фолікула та сальних залоз. Проведення спектрального аналізу волосся дозволяє будувати висновки про порушення мінерального обміну.
Лікування січеного волосся
При січеному волоссі необхідна комплексна терапія, спрямована на корекцію причини та на усунення зовнішніх дефектів. Тому для вирішення проблеми січеного волосся слід пройти консультацію трихолога. Посічене волосся необхідно зістригти, використання різних лікувальних методик стрижки дозволяє запаяти кінчик волосся, запобігаючи його розшарування. Але, однак, це не вирішує проблеми, так як решта волосся залишається схильним до розшарування. Важливо нормалізувати режим харчування, приймати комплекс вітамінів, спрямованих на покращення структури волосся.
Ламінування волосся, що січеться, дозволяє поліпшити його структуру, ефект біоламінування зберігається до 8 тижнів, проте після змивання покриття активна речовина продовжує діяти. Можливість кольорового ламінування, яке підходить і для волосся, що січеться, дозволяє відмовитися від агресивних фарб для волосся, що містить аміак.
Лікувальні програми, спрямовані на покращення структури волосся з нанесенням захисних засобів на їх кінчики, зменшують перетин волосся. Оскільки волосся січе через порушення фолікула, то оздоровлення фолікулів і стимуляція росту нових дозволяє поліпшити загальну масу волосся. Слід мати на увазі, що для досягнення стійкого результату та виключення рецидивів необхідно протягом кількох років регулярно проходити лікування та повністю відмовитися від травмуючих процедур. Тільки в цьому випадку знову виросли волосся будуть не схильні до перерізу.
Кріомасаж, вплив високочастотних імпульсних струмів Дарсонвалем і мезотерапія шкіри голови покращують структуру волосся, вони стають менш намагніченими, менше плутаються і травмуються. Після усунення кінчиків, що січуться, необхідно перейти на більш щадні перукарські процедури, використовувати профілактичні шампуні з УФ-фільтром і уникати впливу несприятливих факторів на волосся і шкіру голови.