Аптечні антибіотики, такі як пеніцилін, допомагають людям з 40-х років лікуватися від тяжких захворювань, що мають смертельну опасность.

Однак люди також застосовують і природні антибіотики для лікування.

За статистикою у 1 з 10 людей спостерігаються побічні ефекти після прийому антибіотиків, які наносять вред травній системі. Близько 1 з 15 чоловік страждають на алергію на цей вид ліків.

У цій статті ми розповімо про найкращі природні антибіотики. Ми також розповімо, яких варто уникати, і коли не можна займатися самолікуванням.

Науковці поки що не широко застосовують природні антибіотики. Хоча люди використовують ці засоби протягом сотень років, більшість процедур не були скрупульозно протестовані.

Проте деякі з них показують хороші лікувальні результати і проводяться подальші дослідження в цьому напрямку.

З постійним зростанням резистентних до ліків бактерій, вчені шукають у природі нових лікарських засобів.

Давайте розглянемо рослини та речовини, які мають сильну антибактеріальну дію:

Часник

Народи всього світу вже давно визнали лікувальні та профілактичні сили чесноку.

Дослідження показали, що часник може бути ефективним засобом лікування багатьох форм бактерий, включаючи сальмонеллу та Escherichia coli (E. coli).

Часник навіть розглядався для застосування проти туберкулезу поруч із багатокомпонентним лікарським засобом.

Мед

З годин Аристотеля мед використовувався як мазь, яка допомагає загоювати рани і боротися з інфекцію.

Мед і сьогодні успішно застосовується для лікування хронічних ран, опіків, язв, пролежнів та шкірних трансплантатів. Наприклад, результати дослідження з 2016 року показують, що медові перев’язки можуть допомогти вилікувати рани.

Антибактеріальні ефекти меду звичайно пояснюються вмістом пероксиду водороду. Мед манука бореться з бактериями, хоча і має нижчий вміст перекису водороду.

Дослідження 2011 року показало, що найвідоміший тип меду пригнічує приблизно 60 видів бактерий. Можна говорити, що мед успішно лікує рани, інфіковані метицилін-резистентним Staphylococcus aureus (MRSA).

Імбір

Наукове співтовариство також визнає імбір природним антибіотиком. Кілька досліджень, у тому числі опубліковані у 2017 році, продемонстрували здатність імбиру боротися з багатьма штамами бактерій.

Дослідники також вивчають здатність імбиру боротися з морською хворобою та нудотою та знижувати рівень цукру в даху.

Єхінацея

Ехінацея використовується для лікування інфекцій протягом багатьох років.

Індійські та інші традиційні цілителі використовували ехінацею протягом сотень років для лікування інфекцій та ран. Дослідники починають розуміти чому.

У дослідженні, опублікованому в журналі “Біомедицина та біотехнологія”, повідомляється, що екстракт ехінацеї пурпурової може знищувати багато різних видів бактерий, включаючи Streptococcus pyogenes (S. pyogenes).

Стрептококи викликають запалення горла, синдром токсичного шоку та страшну хворобу некротичний фасцит.

Ехінацея також може боротися із запаленням, пов’язаним із бактеріальною інфекцією.

Єхінацею можна купити у вільному доступі в аптеці.

Гідрастіс

Ця непримітна рослина зазвичай споживається у вигляді чаю або в капсулах для лікування дихальних шляхів та проблем з травленням. Але гідрастіс також може подолати бактеріальну діарею та інфекції сечовивідних шляхів.

Крім того, результати нещодавнього дослідження підтверджують використання гідрастису для лікування шкірних інфекцій.
Гідрастис також містить берберин, важливий компонент природних антибіотиків. Цей алкалоїд небезпечний для немовлят та вагітних жінок.

Гвоздика

Гвоздика традиційно використовувалася у стоматологічних процедурах. Дослідження підтверджують, що екстракт гвоздики може бути ефективним проти багатьох різних видів бактерий, включаючи E. coli.

Орегано

Деякі вважають, що орегано стимулює імунну систему і діє як антиоксидант. Рослина також має протизапальні властивості.

Хоча ще немає достатньо даних, деякі дослідження показують, що орегано є одним із найефективніших природних антибіотиків, особливо коли його споживати у вигляді олії.

Незважаючи на те, що ми говоримо про природні засоби лікування, вони можуть мати побічну дію. Наприклад, надмірне споживання часнику підвищує ризик кровотечі, послаблює дію хіміотерапії. Надмірне вживання меду може викликати алергію. Великі дози ехінацеї небажані за будь-яких новоутворень організму.

Якщо ви купуєте біологічні добавки в аптеці з вище переліченими речовинами, завжди уважно читайте дозування, протипоказання та можливі побічні ефекти.

Ніколи не займайтеся самолікуванням, оскільки можна втратити дорогоцінну годину. Коли хворієте – завжди звертайтеся до лікаря, в деяких випадках використання традиційних аптечних антибіотиків є дуже необхідним, інформує UkrMedia.

Дана стаття має виключно інформаційний характер. Перед використанням даних, наданих вище, проконсультуйтеся із сертифікованим фахівцем. Редакція не гарантує будь-яких результатів і не несе жодної відповідальності за вред або інші последствия, які можуть виникнути внаслідок використання відомостей, наданих вище.