Сім типів людей, у яких найчастіше виникають тромби

Головна / unsorted / Сім типів людей, у яких найчастіше виникають тромби

Тромби, що виникають у невідповідних місцях, здатні блокувати надходження крові у мозок та серце, викликаючи розвиток загрожливих для життя станів.

Перевірте, чи не належите ви до того типу людей, у яких підвищений ризик тромбоутворення.

Володарі лишньої ваги. При невеликій надмірній вазі ймовірність утворення тромбу не надто велика, але в міру збільшення надлишку тілесної маси вона стає дедалі більшою. У страждаючих ожирінням може виникати тромбоемболія, при якій згустки крові формуються у вені і переміщаються по крові.

Куці. Мовлення у складі табачного диму можуть пошкоджувати слизову оболонку кров’яних сосудів, підвищуючи ризик злипання її фрагментів у згустки.

Вагітна жінка. Одна з причин того, чому вони виявляються схильними до появи тромбів – гормони, (особливо естроген), які циркулюють у крові. Інша це зростання плоду. У міру того, як дитина стає все більшою, він може створювати тиск на кров’яні судини в черевній порожнині та тазі, блокувати кровотік і викликати утворення згустків.

Люди, які приймають препарати з естрогеном. Прийом протизаплідних таблеток або замісна гормональна терапія можуть підвищити ймовірність утворення тромбу у три – чотири рази. Тривожним сигналом для перевірки на наявність згустків є поява таких симптомів, як опухла нога, задишка або біль у грудях.

Люди із хронічними захворюваннями. Згідно з медичними даними, тромби найчастіше виникають за наявності таких захворювань, як діабет, ВІЛ, запальні захворювання кишечника (хвороба Крона, коліт), деякі типи раку (мозку, яєчників, підшлункової залози, товстої кишки, шлунка, легенів, нірок).

Довго перебувають без руху. Близько половини випадків тромбозу глибоких вен виникає у пацієнтів, які кілька днів або тижнів пролежали на лікарняному ліжку після перенесеної операції або хвороби. Але вчені попереджають, що фактично будь-яка нерухомість тіла протягом кількох годин підвищує ризик тромбоутворення. Необхідність сидіти в машині, автобусі чи літаку протягом чотирьох або більше годин – ось досить поширена ситуація, в якій виникають тромби, особливо якщо людина не п’є достатньо води.

Занепадали проблему. Ще один тип людей, у яких найчастіше виникають тромби, – власники спадкової патології. Деякі спадкові захворювання роблять кров густішою та схильною до згортання, формування згустків.

Джерело storinka.com.ua

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Всі матеріали розміщенні на сайті, виключно, для ознайомлення!