Знижка - 10% на весь медичний одяг по промокоду HALAT5
Сховані можливості мозку: живи з розумом
Так стверджують вчені, які дотримуються теорії пізнавального резерву мозку. Когнітивний резерв – здатність нашого мозку імпровізувати та шукати альтернативні рішення навіть у критичних умовах. Іншими словами, мозок – як потужний спортивний автомобіль: можна їздити на ньому медленно, але при першій же перешкоді автомобіль здатний пришвидшитися і з легкістю обминути опасность, інформує sutura.org.ua
Поповнити резерви мозку допомагає постійна активність, сприймання та запам’ятовування нової інформації. А це – постійна робота над собою.
Читайте, вивчайте напам’ять слова, вірші, тексти,
Аналізуйте, вирішуйте логічні завдання та ребуси, особливо, якщо ваша професія пов’язана із фізичним трудом, а розумові здібності задіяні мінімально. Адже настане година, і ваш мозок сповна віддячить за всі зусилля.
Значний когнітивний резерв дозволяє мозку працювати краще і довше, навіть якщо організм переживає не найкращий час і зіштовхується з такими явищами як стресс, операції, токсині тощо. Концепція пізнавального резерву виникла наприкінці 1980-х років. І це сталося за досить цікавих умів. Вчені зауважили, що у поведінці деяких людей, чий мозок піддався змінам (як при хворобі Альцгеймера), не було виявлено жодних ознак недоумства. Їх поведення, здатність аналізувати і пам’ять були абсолютно нормальними, тоді як аналізи вказували, що ці пацієнти повинні були мати всі симптоми деменції. Не залишалося нічого, як пояснити це тим, що у цих людей був такий великий пізнавальний резерв, що зміг повністю компенсував збитки і дозволив жити повноцінним життям. З того часу відбулося багато подібних досліджень. Усі вони показали, що люди з великим когнітивним резервом здатні уникнути і навіть позбутися дегенеративних змін мозку, пов’язаних із деменцією або іншими хворобами (Альцгеймер, Паркінсон, розсіяний склероз, інсульт та ін.).
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Всі матеріали розміщенні на сайті, виключно, для ознайомлення!