Ти певно знаєш свою норму споживання калорій. Якщо систематично недодавати організму «палива», якщо щодня з’їдати недостатньо жирів, організм якийсь час буде худнути, так. Це буде радувати, повідомляє sutura.org.ua Тільки вщент хитрий і дуже розумний організм потроху перебудовуватиме обмін речовин і розпихатиме кожен з такою працею здобутий жирок у печінку, стінки сосудів, кишечник, черевну порожнину. Він змінити (і не на краще) роботу щитовидної залози і полових гормонів. А найнеприємніша підступність у тому, що внутрішній жир в організмі, що зростає на тлі голодувань, сушок, хронічних перевантажень та стресів, може «переплавити» наше тіло. Змінити його склад і вбити якість. Що це означає?

Це означає, що порушені статеві гормони та гормони стресу «перепрограмують» наші жирові клітини. «Перепрограмований» жир починає вести собі непристойно агресивно, що призводить до появи і посилення проблемних зон: ми наче худі, але целюліт на стегнах, сідницях і навіть литках цвіте пишним цвітом! Причому навіть помітніше, ніж раніше.

Що у такій ситуації робить нормальна середньостатистична дівчина? Правильно! Нервує, голодує, тренується до невтомності і… коло повторюється.

Дослідження близнюків показали, що лише на 20% накопичення внутрішнього жиру можна хоч якось пояснити генами. Все інше – це харчування, спосіб життя, шкідливі звички. Поганий жир не так легко розглянути у зеркалі, але при цьому він може бути навіть у людей із нормальною вагою: у спортсменів, у моделей, у мініатюрних дівчат.

Але як відстежувати кількість внутрішнього жиру?

Перевір собі за допомогою… сантиметрової стрічки.

Для того, щоб усе порахувати, нам потрібно знати свій зріст, вес, обхват талії, стегон, шиї.

«Окружність талії повинна бути виміряна посередині між нижнім краєм нижнього ребра і вершиною кісток тазу (як варіант — у найвужчому місці, зазвичай це на рівні пупка або трохи вище). Стійте спокійно, руки убік, дихайте спокійно, вимірюйте на видиху. Мірайте кілька разів, доки не буде різниці не більше, ніж на один сантиметр», — рекомендує лікар Андрій Біловєшкін.

Окружність стегон може бути виміряна у найширшій частині сідниць – її визначаємо візуально.

Окружність шиї вимірюється в її найвужчому місці.

Окружність стегна – у верхній його третині.

Записала? Діставай калькулятор.

1. Обхват талії

Нормальний обхват талії у жінок складає до 80 сантиметрів, від 80 до 88 сантиметрів – це підвищення ваги, понад 88 – ожиріння. У чоловіків нормальні параметри складають до 94 сантиметрів. Широка талія знижує вашу привабливість і підвоює ризик передчасної смерті від будь-яких причин. Це стосується людей з нормальною і низькою вагою!

2. Співвідношення талія-бедра

«Ідеальні цифри – це 0,65\0,78 для жінок і не більше 0,9 для чоловіків. У нормі цей індекс повинен бути меншим за 0,85 для жінок і менше ніж 1,0 для чоловіків. Гарне співвідношення талія-стегна підвищує привабливість, розумові здібності та лібідо, знижує ризик багатьох захворювань (рак, безпліддя, діабет). Співвідношення талія-бедра — це один із кращих показників здоров’я», — коментує Андрій.

3. Співвідношення талія-зріст

Норма цього індексу становить менше 0,5 для чоловіків та жінок.

4. Індекс форми тіла

Індекс форми тіла показує відношення між об’ємом талії, зростанням і вагою. Формула складна, скористаємося калькулятором. Крім цифр, цей індекс ще дає картинку, яка показує, де ми знаходимося на шкалі ризику.

Середній ризик = 1. Чим вище цифра, тим вищий ризик хвороб.

Чим лівіше і нижче знаходиться кружок, тим краще. Чим вище і правіше – тим небезпечніший.

5. Конічний індекс

Ділимо вагу в кілограмах на ріст у метрах, витягаємо з цього квадратний корінь і множимо його на 0,109.

Потім ділимо талію в метрах на отриману цифру.

Для чоловіків нормою є конічний індекс не більше 1,25, а для жінок – 1,18.

Чим більший індекс, тим більше людина схожа на циліндр, а не на два конуси, що сходяться на талії. І тим вище ризик серйозно захворіти.

6. Шия

У жінок окружність шиї не повинна бути більшою за 34,5 см, у чоловіків — не більше 38,8 см.

7. Співвідношення талія-стегно

У нормі цей індекс становить менше 1,5 для жінок і менше 1,7 для чоловіків.

8. Висота живота

«Висота живота – це найменша відстань між двома горизонталями: лежить на поверхні живота і стосується хребця спини. Вимірювати, притулившись спиною до пола і зігнувши ноги в колінах, на рівні крижів. Висота живота вище 25 см — це ризик розвитку хвороби Альцгеймера, якщо ви переживете інфаркт у 50», — каже лікар Біловешкін.

Що ж робити, якщо ти пройшла всі тести і залишилася незадоволеною результатом? Не панікуй: все можна виправити, у тому числі і внутрішній жир людини. Проаналізуй свій раціон, проконсультуйся з тренером та лікарем у своєму фітнес-клубі, пройди консультацію у дієтолога. І перестань думати, що твоя основна задача — менше їсти і більше тренуватися. Твоє завдання бути здоровою!