Вчені, які представляють Каліфорнійський університет, виявили, що люди, які виявляють схильність до хронічних захворювань, мають загальну психологічну властивість – вони сильно хвилюються навіть через дрібниці.

Фахівці запросили для участі у дослідженні 1000 чоловік, і двічі з перервою у 10 років перевірили стан їхнього здоров’я. В результаті вони виявили, що випробовувані, що мали звичку сильно хвилюватися через будь-які неприємності незалежно від ступеня тяжкості проблеми, через десятиліття мали проблеми із серцем та імунною системою. У спокійніших волонтерів таких відхилень не виявилося.

Відповідно до недавнього дослідження вчених, відчуття турботи у людини еволюціонувало разом з інтелектом. Зокрема, експерименти демонстрували, що надмірне хвилювання буває властиво жінкам з високим рівнем інтелекту і жінкам з низьким рівнем інтелекту, у той час як власники пересічних інтелектуальних здібностей володіють набагато більш низьким потенціалом занепокоєння.

На думку авторів дослідження відчувати негативні емоції – цілком нормально, але якщо на них зациклюються, це може негативно позначитися на здоров’ї. Потрібно відучувати собі від звички повертатися до проблем минулого і переживати пов’язані з ними тяжкі емоції, дають пораду експерти. Про неприємності краще забувати, ніж зберігати їх у своїй пам’яті – інакше посилився невроз буде провокувати невиправдано сильні реакції на самі незначні труднощі.