Алкоголь та здоров’я

Необхідно відразу зробити акцент на тому, що будь-яке кількість алкоголю може нанести вред організму. Все залежить від загального стану здоров’я. Не варто вірити в твердження, що якщо людина цілком здорова, яких сьогодні дуже мало, то їй можна вживати спиртне в тому кількості, в якому він забажає. Необхідно завжди знати власну міру. Ранковий стан після широкомасштабної п’ятики навряд чи когось порадує.

Алкоголь і їжа

Щоб уникнути шкідливих наслідків спиртного наступного ранку, а також на всю життя, необхідно просто не перепивати. Але якщо вибору немає, і випити дійсно потрібно, варто неодмінно будь-який вид алкоголю закушувати великою кількістю їжі. Це запобігає відруванню організму етиловим спиртом.

Миру

Та сама норма, яку потрібно дотримуватися, випиваючи спиртні напитки, у кожного різна. Дізнатися її можна лише одного разу перебравши з випивкою. Або іноді організм сам відчуває, коли вже хватити. У такому разі не варто піддаватися на умовляння друзів випити ще кілька чарочок. Інакше, багато випиваючи увечері, на наступний день можна розпрощатися з бадьорим утром, а також доведеться випити мінімум 3 літри води та з’їсти 4 таблетки знеболюючого. Кілька подібних вечірок поспіль з важким похміллям на ранок за кілька місяців принесуть свої плоди. Можуть початися не тільки ранкові проблеми, але ще й проблеми зі здоров’ям. Етанол відруює практично всі системи організму, починаючи з Йодбалансу, і закінчуючи печінкою або серцем. Також він призводить до появи залежності, а в результаті виникає всім відоме захворювання на алкоголізм.

Поради фахівців

Провівши масштабні дослідження, Всесвітня організація здравоохранения зробила висновки. З найменшою шкодою для організму та психіки, у перерахунку на чистий спирт, можна випивати не більше двох літрів алкоголю на рік. У деяких країнах ця цифра піднімається вище за позначку 15 літрів. Це вважається вже надмірним вживанням спиртного.

Щоденні дози

Щоб не вираховувати з дозволених двох літрів, скільки можна випивати щодня, вчені прорахували умовний еквівалент вживання спиртного. Це 20 г чистого спирту для чоловіка, і не більше 15 г для жінки. У перекладі на кількість спиртного, 20 г спирту міститься в одній пляшці пива, двох бокалах вина або 50 г якісної горілки. Але ВООЗ радить мінімум два дні на тиждень не вживати алкоголю. Наведені статистичні дані не враховують особливості організму. Тому краще пити тільки по святах і не перевищувати норм, які організм продиктує сам.