Знижка - 10% на весь медичний одяг по промокоду HALAT5
Скрегіт зубами у дітей – причина і наслідок!
У процесі прорізування корінних зубів і навіть після їх повного появи у багатьох дітей спостерігається скрип зубами, найчастіше виявляється у сні. Чому відбуваються неконтрольовані жувальні рухи у дитини? Може бути, у нього сверблятимуть зуби чи ясна? Про причини такого явища піде мова у цій статті, передає sutura.org.ua
Чому дитина скрипить зубами?
Більше половини дітей у віку від початку першого прорізування молочних зубів і аж до 7 років страждають бруксизмом, переважно ночами. Причини виникнення такого захворювання, як скрегіт зубами у дітей, бувають різними. Існує поширена помилкова думка, що скрип зубами у дітей говорити про наявність паразитів у товстому кишечнику. У більшості випадків обидва ці явища жодним чином не пов’язані.
Лікарі виділяють кілька основних причин:
розлади нервної системи внаслідок емоційних стресів, спазм м’язів при захворюванні суглобів, аномалії прикусу зубів у дітей. У рідкісних випадках бруксизм може бути початком прояву нападів епілепсії. Скрипіння зубами відзначено також у дітей, чиї батьки самі страждають від бруксизму у дорослих. Причому представники чоловічої статі більш схильні до цього захворювання, ніж жіночого.
Також спостерігається скрегіт зубами у дітей вдень. Це можна пояснити тим, що прорізування зубів у роті – для дітей явище нове та ще не вивчене. Зуби до того ж видають нові звуки, тому дітлахи і норовлять ними поскрипіти. Згадайте собі, при утворенні дірки в зубі або, наоборот, при постановці нової пломби так і тягне потривожити це місце.
До чого може призвести постійне скреготіння зубами?
Якщо ви вважаєте, що таке явище, як скрегіт зубами у дитини, скоро міне і не принесе шкоди його здоров’ю, то ви помиляєтеся. Часто, хай навіть нетривалий тертя зубів один про одного може призвести до стирання та появи мікротріщин. Також у дитини може з’явитися напруга у м’язах спини та шиї, зубний біль та почати боліти голова. Якщо не припинити це захворювання на ранній стадії, то воно перейде у важку форму, тоді буде спостерігатися не тільки стирання емалі, але і поява карієсу, пульпіту та розвитку пародонтиту.
Як позбавити дитину від бруксизму?
На щастя для багатьох батьків, бруксизм у дітей піддається лікуванню. Якщо ваша дитина уві сні скрегоче зубами, насамперед необхідно звернутися до лікаря – невролога та стоматолога. Невролог виявити причину і визначити рекомендаціїа стоматолог допоможе уникнути стирання емалі у період лікування. Підхід до лікування може бути різним, але існує ряд загальних рекомендацій, яких слід дотримуватися при позбавленні від скрипу зубами уві сні у дітей.
Перше, що необхідно буде зробити – це придбати для дитини спеціальну капу, яка відразу зніме напруження м’язів та хворобливі відчуття.
Носити її можна вночі чи вдень, залежно від того, як порекомендує вам лікар. Капа не тільки знімає біль, вона запобігає шкідливим последствиям бруксизму у вигляді стертості зубів, гіпертонусу жувальних м’язів та інших неприємних проблем.
Фахівці радять привчити свою дитину під час неспання. губи разом – зуби нарізноа в процесі лікування слід використовувати спеціальні шини або капі для захисту зубів.
Також рекомендується давати дитині їжу тверді яблука, моркву та капусту. Таке напруження жувальних м’язів днем призведе до того, що уві сні їх активність знизиться. Рекомендовано тимчасово виключити з раціону цукор, їжу з штучними барвниками та тваринними жирами, продукти швидкого харчування.
Дуже важливим залишається те, що ваша дитина займається перед сном.
Прослідкуйте, щоб ігри не були активними та емоційними. Відмінно підійдуть для вечірніх зайняти спільне читання книг та збирання пазлів. Також зникайте їжі та напоїв (крім звичайної води) за годину до сну – робота травної системи вночі може викликати напруження у м’язах челюсті, що знову ж таки приведе до скреготу зубами.
Крім цього, постарайтеся поговорити з вашим малюком, щоби зрозуміти, що його може турбувати.
Діти менш захищені в емоційному плані, і будь-яка проблема, не суттєва для дорослих, може спричинити у них стресс. Батьки – єдині люди, з ким малюк може поговорити відверто та розповісти, що його турбує. А якщо ваша дитина ще не може говорити, то просто будьте більш уважні, добрі та ласкаві до нього, ніж зазвичай. Можливо, саме цього йому й не вистачає.
Така проблема, як скрегіт зубами уві сні у дітей, не є незначною, вона потребує лікування.
Якщо ви хочете зберегти зуби дитини здоровими, а сон – міцним, то задумайтеся над питанням: «Чому дитина скрегоче зубами вночі?». Слід вчасно звернути на цю проблему увагу і вжити всіх заходів щодо її усунення.
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Всі матеріали розміщенні на сайті, виключно, для ознайомлення!