Згідно з дослідженнями вчених, люди, які сплять більше 8 годин, піддаються більшому ризику передчасної смерті, ніж ті, хто спить мало (менше 7 годин), інформує sutura.org.ua

Експерти виявили: проводити в объятиях Морфея більше 8 годин – ще шкідливіше, ніж недосипати. Дослідження, проведене серед 3,3 мільйона чоловік у всьому світі, показало, що тривалий сон збільшує ризик серцевих захворювань та серцевого нападу.

Найменше ризикують люди, які сплять від 7 до 8 годин. 9 годин сну збільшує ризик передчасної смерті на 14%, 10 годин сну – до 30%. Люди, які сплять по 11 годин, піддаються підвищеному ризику на 47%.

Вчені пояснили, що через тривалий сон люди менше рухаються і виконують менше фізичних вправ. Це і призводить до проблем із серцем.

Більш ймовірно, що люди, які перевищують денну норму сну (для дорослої людини вона становить 7-8 годин), вже страждають від проблем зі здоров’ям, які ще належить дослідити.

Більш тривалий сон може бути пов’язаний з підвищеним ризиком серцево-судинних захворювань і супутніх захворювань (наявність одного або більше захворювань або розладів, на доповнення до основної хвороби, утоми, хронічного запалення і анемії).

Симптоми депресії, низький соціально-економічний статус, безробіття та зниження фізичної активності, також пов’язані з більш тривалим сном”, – пишуть експерти.

Проведене дослідження показує, що тривалий сон є ознакою підвищеного ризику серцево-судинних захворювань. Сімейні лікарі під час збору анамнезу повинні більше уваги приділяти вивченню тривалості сну пацієнта.

“Кількість і якість сну дуже важливі.

Американські вчені встановили, що наші пращури спали менше, ніж ми.

Вони досліджували сон представників корінних етнічних народностей Африки та Південної Америки, спосіб життя яких найбільш наближений до устрою давніх громад мисливців та збирачів.

Протягом 1165 ночей вчені спостерігали за сном 98 учасників дослідження і встановили, що вночі всі вони сплять у середньому 6,5 години. Для порівняння більшість жителів США сплять по сім годин.