SUTURA

Знижка - 10% на весь медичний одяг по промокоду HALAT5

Сон покращує пам’ять

Група психологів на чолі зі спеціалістом з дослідження сну Сарою Медник (Sara Mednick) вивчила, як впливає вегетативна нервна система на консолідацію пам’яті – процес переходу інформації з короткочасної пам’яті у довготривалу. Вчені вибрали саме вегетативну нервну систему, оскільки її активність під час неспання покращує роботу пам’яті і, на їхню думку, вона ж могла бути пов’язана з процесами, що відбуваються уві сні.

Для перевірки своєї гіпотези психологи провели у два етапи видозмінений тест віддалених асоціацій (RAT), який призначений для визначення креативного потенціалу людини.

У першій частині дослідження 81 доброволець виконував класичні завдання тесту, представлені трійками слів (наприклад: хвіст, вчень, мішок), до яких потрібно підібрати четверте слово (кіт), яке б підходило до всіх попередніх (кіт у мішку, котячий хвіст, кіт навчань) ). Крім того, учасники також виконували не пов’язане з тестом завдання на аналогії – відповіді на нього служили відповіддю для наступного тесту віддалених асоціацій, який проводився під час іншого етапу роботи. Після виконання завдання 60 учасників відпочивали протягом 90 хвилин, тоді як інші дивувалися відео.

Пізніше добровольці знову поверталися до лабораторії та виконували завдання раптом. Частина завдань була абсолютно нова, інша частина була абсолютно такою ж, а інші питання як відповідь на завдання використовували відповідь з попереднього завдання на аналогії.

Група тих, що спали і тих, що не спали, учасників однаково покращила свої результати при виконанні повторюваних завдань. Однак тільки ті добровольці, які під час відпочинку увійшли у фазу швидкого сну, краще впоралися з тим типом завдань, які використовували відповідь з попереднього етапу. Що стосується нових питань, то жодна група не виконала їх краще, ніж минулого разу.

Проведені дослідження доводять, що посилена активність вегетативної нервної системи під час сну покращує пам’ять.