Знижка - 10% на весь медичний одяг по промокоду HALAT5
Способи вгамувати біль у шиї в домашніх умовах
Болі в шиї можуть виникати з багатьох причин, серед яких є такі, як: напруги, коли від сидіння в незручній позі затікають шийні і плечові м’язи, остеохондроз шийного відділу хребта, міозит – запалення шийних м’язів (болі при ньому нерідко бують односторонніми). Тому досить важливо знати, як зняти болі в шиї в домашніх умовах. В якості засобів спасіння часто використовуються різні мазі, таблетки. Але існують народні засоби, які не менш ефективні, але безпечніші.
Так, для зняття болю в шиї при загостренні остеохондрозу можна застосовувати таку саморобну мазь, яка готується так: беруть 5 г муміє, 1 ст. л. порошку червоного перцю і 100 г меду, все це укладають у скляну банку і ставлять на водяну баню. Необхідно гріти суміш на повільному вогні близько півгодини, не доводячи до кипіння.
Одержаний бальзам слід зберігати в холодильнику, а за необхідності діставати і 1 ч. л. суміші і розтирати шию та комірну зону. Після рекомендується зав’язати зверху шерстяний шарф.
Добре це зробити на ніч. Такий компресс дуже добре прогріває, знімає біль і запалення у шийних хребцях, ранок уже можна без болю повертати та нахиляти голову.
Якщо біль сильна і сковує, можна використовувати для її усунення капустяні компреси. Для цього слід взяти лист свіжої капусти, відбити його так, щоб він пустив сік, потім накласти зверху тонку кулю натертого на дрібній тертці господарського мила.
Такий лист прикладають до шиї милом до шкіри, а згори замотують поліетиленом і щільно прибинтовують, щоб компресс тримався на шиї всю ніч. Все це зверху замотується шерстяним шарфом чи платком і залишають на всю ніч. Вже до ранку компресс добре зніме хворобливі відчуття у шиї та затишку.
При загостренні шийного остеохондрозу допомагає самомассаж, який може швидко зняти біль і скутість у шиї. Рекомендується спочатку ладонями гарненько розтерти шию, затишку та плечі до відчуття тепла в них. Потім потрібно масажувати найболючіші місця на шиї, натискаючи із зусиллям на шкірну точку, поки в ній не з’явиться відчуття оніміння, а потім масажувати за годинниковою стрілкою обертальним рухом пальців, поступово підсилюючи натиск.
Шкіру таку болючу точку слід масажувати протягом 2-3 хвилин, тщательно проминаючи її, доки не притупляться хворобливі відчуття. Потім указівними пальцями легкими круговими рухами слід помасажувати надбрівні дуги від перенісся до центру брови.
Потім важливо намацати ямки на скронях – це особливо шановані в китайському масажі “сонячні” точки – універсальні за різних видів болю. Масажувати лівий і правий віскі найкраще одночасно.
Знайти точки, розташовані під западинками за мочками вух, і натискати на обидві точки одночасно подушечками середніх пальців. Зверніть увагу, що масаж краще робити сидячи. На всі крапки потрібно натискати із середньою силою по 1 – 1,5 хвилини на шкіру.
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Всі матеріали розміщенні на сайті, виключно, для ознайомлення!