Експерти вважають, що креми та лосьйони для шкіри приносять куди більше вреду, ніж користі.

Навіть якщо ви скептично ставитеся до всієї індустрії продуктів по уходу за шкірою, один засіб напевно завжди у вашому арсеналі – це увлажняющий крем для обличчя. За даними статистики, 59% всіх продажів товарів з категорії жіночих засобів по догляду за шкірою припадає саме на зволожуючі засоби. Але чи завжди вони виробляють той ефект, на який ми розраховуємо? Эксперти у цьому не впевнені.

Наприклад, британський пластичний хірург доктор Кріс Інгефелд вважає, що зволожуючі засоби настільки добре роблять свою роботу, що шкіра з часом «забуває», як зволожуватися природним чином. Адже у звичайних умовах шкіра зволожує собі сама, виробляючи натуральні зволожуючі фактори (НУФ). Їх кількість залежить від довкілля. Якщо ви знаходитесь десь у сонячному, тропічному місці, то шкіра виробляє більше НУФ. Якщо ж ви самі покриваєте її штучним зволожуючим кремом, то виділення НУФ припиняється.

«Якщо ваша шкіра здорова, їй не потрібні увлажнювачі, вона сама може впоратися з цим завданням, — каже доктор Інгефелд. — Зволожуючі засоби створюють схожий на плівку бар’єр, який не дозволяє НУФ виділятися із нижніх шарів шкіри. Він блокує натуральний механізм відновлення. І як тільки ви перестаєте користуватися зволожувачами, ваша шкіра негайно стає дуже сухою».

«Жінкам рекомендують користуватися зволожувачами для здоров’я шкіри, але вони їм не допомагають, — вважає Джулі Чички керуючий директор бренду Кагіп Herzog, що виробляє лінійку натуральних продуктів для шкіри, яку обожнює Кейт Міддлтон. — Покупці щодня запитують нас, який зволожуючий крем краще вибрати, а ми відповідаємо: Ніякого! Забудьте про них!». У нас є крем з категорії «зволожувачів», які нічого не зволожують у дійсності. Просто він дає людям психологічне відчуття того, що їхня шкіра увлажнена. А в реальності він забезпечує баланс і допомагає шкірі самій собі дбати».