Чистити зуби двічі на день і полоскати рот після кожного прийому їжі – це правило, як “двічі два”, повинні знати і дотримуватися сучасні люди, передає sutura.org.ua

Не всі прислухаються до рекомендацій стоматологів, а тому у 9 з 10 людей на карієс та інші проблеми із зубами.

Похід до стоматолога для переважної більшості людей – це щось страшне, чого воліють уникати всіма правдами та неправдами, а на прийом до лікаря потрапляють виключно з гострим болем, коли зуб розвалився та оголився нерв.

Щоб розуміти, чому тверді тканини зубів починають руйнуватися, медики назвали найголовніших провокаторів цього явища:

Погане харчування. Якщо у вашому меню змаженого м’яса та здобної випічки більше, ніж свіжих фруктів та овочів, то незабаром ви ризикуєте зіткнутися з карієсом і не тільки.

Хронічні захворювання органів травлення також можуть вплинути на стан зубів. Також, стоматологи відзначають, що карієс розвивається через соматичні недуги.

Коли організм перебуває у стані стресу. Карієс може утворитися після того, як чоловік голодував або сиділа на жорсткій дієті, або переніс операцію.

Спадковий фактор теж має місце бути, але в даному випадку лікарі радять бути більш поважним до свого здоров’я і зберігати зуби змолоду, особливо, якщо і у мами та у тата були проблеми із зубами.

Недостатнє чи неправильне чищення зубів призводить до утворення зубних бляшок, від чого і розвивається карієс.

Відсутність полоскання ротової порожнини після прийомів їжі – це ті, чому на зубах скуповуються вуглеводні залишки, що провокують руйнування зубної емалі.

Порушення зубного ряду може стати причиною карієсу і пародонтозу, тому кривизну зубів або неправильний прикус необхідно лікувати відразу, а не тоді, коли з’явиться час, гроші і так далі.

Щоб уникнути появи проблем із зубами і злощасного карієсу, який руйнує їх, необхідно раз на півроку відвідувати стоматолога, доглядати за ротовою порожниною – чистити зуби вранці та ввечері, користуватися зубною ниткою, полоскати рот після їжі, намагатися вживати більше свіжих продуктів.