Знижка - 10% на весь медичний одяг по промокоду HALAT5
Страшні таємниці зубочисток: Чому ними не можна користуватися
Марина Колесніченко, стоматолог, готова розкрити парочку зловісних таємниць цих на вигляд нешкідливих крихіт, передає sutura.org.ua
Спочатку – про норму
Почнемо з того, що в нормі зубочистки взагалі не потрібні. Навіть якщо ти їсти щось волокнисте, то залишки цієї їжі повинні легко видалятися після звичайного полоскання. А коли в тобі постійно щось застряє між зубами, то так, що отримати ці шматочки їжі можна тільки зубочисткою, — то це привід негайно згадати номер свого стоматолога!
Пародонтальний карман і карієс
Отже, їжа застряє, і ти радісно хапаєшся за зубочистку… Але проблема в тому, що ніяка зубочистка не в змозі вичистити їжу повністю, а постійно цокаючи паличкою в ясна, ти можеш тільки погіршити ситуацію. Дивись: їжа застряє, ясна болить і запалюється, а ти ще й шкребеш її зубочисткою. Запалені ясна — прямий шлях до появи пародонтальної кишені (порожнини між яснами і зубом), а там і до втрати зуба недалеко. При цьому під загрозу потрапляють одразу два зуби — по обидві сторони від вогнища запалення. Більш того, їжа між зубами є чудовою кормовою базою для бактерий, так що крім пародонтальної карману ти можеш отримати ще й карієс.
Стоматит і кровоточивість ясен
Зубочистка – це, по суті, загострена з двох кінців паличка, а тому достатньо малого – і, привіт, кровотеча з ясен. Не дуже приємно, правда? Особливо якщо це сталося в обідню перерву на роботі чи того гірше – у ресторані. Але це взагалі дрібниця порівняно з тим, що таким чином ти можеш нажити афтозний стоматит — дуже неприємна і дуже болісна виразка на яснах.
Схована загроза: тріски дерева, обломки пластику
Зубочистки роблять з дерева або пластику, і, як ти розумієш, будь зубочистка може зламатися і залишити у твоєму пародонтальному кармані частинку собі. Чи представила наслідки? Причому пластик у цьому відношенні набагато небезпечніший! Справа в тому, що волокна дерев’яної зубочистки від слини і взагалі будь-якої рідини розбухають і розм’якшуються, тому вони можуть не дуже сильно пошкодити ясна і швидко вимитися під час полоскання. З пластиковими зубочистками цей номер не пройде — такий шматок сам по собі нікуди не вийде і залишиться в десні чи під яснами доти, доки його не витягне стоматолог.
Як бути, якщо зубочистка неминуча?
Користуйся багаторазовою зубочисткою з йорщиком на кінці з особливого прогумованого матеріалу. По-перше, вони дуже якісно видаляють залишки їжі з простору між зубами, по-друге, м’який йорщик не зашкодить ясна, по-третє, такі зубочистки не ламаються і не сколюються, а по-четверте, йоржик ще й прибирає наліт з поверхні зубів. Ці зубочистки продаються у футлярі та легко очищаються при промиванні теплою водою. Ти зможеш вибрати з великої кількості різних діаметрів підходящий саме тобі.
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Всі матеріали розміщенні на сайті, виключно, для ознайомлення!