Знижка - 10% на весь медичний одяг по промокоду HALAT5
Стресс назвали причиною рідкісної хвороби серця
За словами лікарів, стрес сам по собі не викликає серцевого нападу. Але хронічний стрес пов’язаний з розвитком високого кров’яного тиску. Гіпертонія є одним з найважливіших факторів, що призводять до інфаркту міокарда.
Постійна тривога пов’язана з підвищеним ризиком багатьох видів серцевих захворювань, включаючи ішемічну хворобу серця, серцеву недостатність і порушення серцевого ритму, такі як тахікардія. Крім того, стрес може призвести до формування шкідливих звичок, з якими важко боротися. До них відносяться надмірне куріння, зловживання алкоголем і переїдання.
Раптовий стрес може безпосередньо призвести до рідкісного захворювання, відомого як «синдром розбитого серця». Американський кардіолог Лорен Гілстрап розповіла про це виданню Insider. «Кардіоміопатія Татукобо», названа на честь японської пастки для восьминогів, часто приймається за серцевий напад.
Захворювання характеризується болем у грудях та задишкою. Кардіоміопатія розвивається під впливом сильного стресу, наприклад, раптової смерті близької людини. «Люди думають, що це серцевий напад. Але це не так, – пояснює Гілстрап. Серцевий напад відбувається, коли артерії, що ведуть до серця, блокуються. Деякі лікарі кажуть, що «синдром розбитого серця» спричинений раптовим підвищенням рівня гормонів.
«Кардіоміопатія Такоцубо» – це принципово інше явище, ніж інфаркт. З артеріями все гаразд, кровотік нормальний, але раптом серце перестає скорочуватися, – розповідає кардіолог. Виникає гостра серцева недостатність. Серце не працює ефективно протягом двох-чотирьох тижнів, але у більшості пацієнтів функція міокарда повністю відновлюється протягом двох місяців. За словами одного лікаря, лише 2 відсотки серцевих нападів насправді є «синдромом розбитого серця».
Зменшення та управління стресом за допомогою усвідомленості, фізичних вправ та хобі є важливим для загального здоров’я і може покращити здоров’я серця. Доктор Гілстрап закликає пацієнтів реалістично дивитися на стресові фактори у своєму житті і коригувати те, що вони можуть, не турбуючись надто сильно про те, що вони не можуть контролювати.
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Всі матеріали розміщенні на сайті, виключно, для ознайомлення!