Про це нагадує в. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун. Вона зазначила, що у спеціалізованій міжнародній медичній літературі немає жодних доказів щодо ефективності 3% розчину перекису водороду в процесі загоєння ран, передає sutura.org.ua

“Більш концентрований розчин (від 30% і вище) звісно подіє, проте тоді ви отримаєте хімічний опік”, – зазначила Уляна Супрун.

“Сумнівною також є властивість розчину перекису водороду знешкоджувати патогенні мікроорганізми та бактерії, оскільки є докази, що деякі мікроорганізми містять фермент каталази, яка дезактивує дію Н2О2”, – наголосила Уляна Супрун.

Як приклад вона навела той факт, що навіть на самій інструкції 3% розчину перекису водороду написано, що “при застосуванні препарату відбувається лише тимчасове зменшення кількості мікроорганізмів”.

“Перекис водороду ефективний для механічного очищення рани, тобто з тим самим результатом ви можете промити її прохолодною або теплою проточною водою. перекрити протоку крові)”, – зазначає медик.

При цьому Уляна Супрун підтверджує факт, що перекис водороду корисний в інших медичних цілях, наприклад, для очищення інструментів.