Знижка - 10% на весь медичний одяг по промокоду HALAT5
Супрун розповіла, як медична реформа змінити швидку медичну допомогу
Виконуючи обов’язки міністра здравоохранения України Уляна Супрун розповіла, що змінитись в екстреній медичній допомозі при впровадженні медичної реформи в країні, інформує sutura.org.ua
Про це вона заявила 13 серпня на прес-конференції у Краматорську, де перебувала з робочою поїздкою.
“Що змінитись, коли будемо дзвонити на екстрену медичну допомогу? Вона приїде швидко, тому що це має бути швидка допомога, розташування самих підстанцій буде таке, що вона доїде до пацієнта за 10 хвилин і зможе надавати допомогу. Інше – рівень надання допомоги буде набагато вищим і буде перекваліфікація медперсоналу.
Вона додала, що у харчуванні екстреної медичної допомоги “крок за кроком ми починаємо – вже подали концепцію, шукаємо фінансування у державному бюджеті, щоб хоча б на пілотному рівні розпочати роботу в деяких областях”.
Супрун зауважила, що зараз 80% викликів швидкої допомоги – це непрофільні виклики, є така проблема, що екстреною допомогою користуються як візитний сімейний лікар.
Тому потрібно прибрати непрофільні виклики та створити службу невідкладних станів, яка б допомагала пацієнтам, які не потребують екстреної допомоги. Також планується підвищити рівень кваліфікації працівників, які працюють у екстреній медичній допомозі.
“Плануємо перейти на службу, де є медики, екстрені медичні техніки та водії, які зможуть допомогти в екстреній ситуації. Важливим кроком є створення єдиної диспетчерської по всій країні”, – наголосила в.о. міністра.
За її словами, єдина диспетчерська система по всій країні потрібна, щоб обласні центри між собою спілкувалися. Буде впроваджено нову професію – менеджер екстреної медичної допомоги, який вмітиме працювати в єдиному диспетчерському просторі.
“Наш план, який ми вже подали до Міністерства фінансів, не знаю, чи вони погодять це чи ні, але наш план, щоб екстрений медичний технік, цей санітар, який зараз працює, зможе взяти курси на 8 тижнів, отримати сертифікат, і ми хочемо базову зарплату йому 8 тис. грн на місяць”, – сказала керівник міністерства.
Супрун додала, що парамедики, які, будучи фельдшерами, пройшли курси підвищення рівня парамедика, теж повинні отримати зарплату вище – до 14 тис. грн щомісяця.
“Ми хочемо зробити так, як у реформі з поліцією. Фельдшери, які працюють парамедиками, вони беруть короткий навчальний курс на два місяці, дадуть іспити, щоб показати, що вони мають рівень. – сказала Супрун.
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Всі матеріали розміщенні на сайті, виключно, для ознайомлення!