Говорячи про бахілі, Супрун підкреслила, що завдана екології шкоди має набагато гірші наслідки для здоров’я людей, ніж сліди від взуття на підлозі, інформує sutura.org.ua

У багатьох українських лікарнях усіх відвідувачів змушують надягати бахілі. Іноді навіть категорично забороняють заходити без них до медустанови.

“У клініках розвинених країн ви навряд чи побачите людей, які прийшли провідати родича або ж чекають лікаря в бахілах. Більше того, у нормативних документах в Україні немає вимог, які зобов’язують пацієнтів та відвідувачів носити бахіли у всіх приміщеннях лікарень”, – пише на своїй сторінці у Facebook в. о. голови Моз Уляна Супрун.

За її словами, єдині місця в лікарні, де варто їх носити, операційні приміщення, що вимагають асептичних умов – тобто там проводяться інвазивні втручання та існують ризики виникнення та передачі інфекції.

“Адже використання бахіл може забезпечити мінімальний фізичний бар’єр від мікроорганізмів. Хоча існують дослідження, які не підтверджують ефективності такого методу захисту”, – зазначила виконувач обов’язків міністра здравоохранения.

Супрун вважає, що ініціатива щодо одягання бахіл на кожного, хто переступає поріг лікарні, зазвичай йде від медустанови. Це має на меті зменшити роботу прибиральниць, а іноді і нажитися за рахунок гаманця пацієнта.

“Невиправдане використання бахіл у таких обсягах, як це відбувається зараз, економічно необґрунтоване і не несе відчутної користі ні лікарні, ні відвідувачам… Крім того, величезна кількість викинутих одноразових бахіл забруднює планету”, – підсумувала Супрун.